"Nocny Marek" strategia D1

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy korzystasz z opisanej strategii ??

Tak, ale nie przynosi zysków :(
3
5%
Tak i przynosi regularne zyski :)
5
9%
Nie , ale wygląda obiecująco :)
33
58%
Nie , moim zdaniem strategia jest nie dochodowa ;)
16
28%
 
Liczba głosów: 57

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

"Nocny Marek" strategia D1

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Witam

Chciałbym przedstawić wam system, na którą natknąłem się na FF autorstwa niejakiego BKG. Z racji tego, że strategia została opisana w języku angielskim i nie każdy takowy rozumie, po wielu udanych testach postanowiłem podzielić się z wami tym świetnym i co najważniejsze bardzo prostym systemem.

SYSTEM

1. Gramy tylko i wyłącznie na świecach dziennych (D1)
2. Działa na wszystkich parach walutowych
3. Wrzucamy 10 SMA
4. Wyznaczamy wsparcie i opór (bardzo ważne!)
5. Kupujemy gdy cena jest powyżej poziomu wsparcia i nowa świeca otwiera się powyżej 10 SMA.
6. Sprzedajemy gdy cena jest poniżej poziomu oporu i nowa świeca otwiera się poniżej 10 SMA.
7. Strategia najlepiej sprawdza się przy tworzeniu nowego trendu gorzej radzi sobie przy konsolidacji.
8. Stop Loss ustawiamy według uznania, rekomenduję 5 pipsów powyżej zamknięcia ostatniej świecy.
9. Take Profit ustawiamy według uznania np do następnego wsparcia/oporu
Ja osobiście po 20 pipsach ustawiam SL na BE+5 i resztę robi za mnie PA, monitoruję oczywiście cenę i w przypadku przebijania kolejnych poziomów dodaję pozycję.
10. Jest to czysto techniczna strategia, nie interesują nas wypowiedzi Bena ani raporty o kuroniówce w Stanach

PRZYKŁAD
Sell AUD/JPY SL ok 50 pip TP otwarty
W chwili obecnej ok 35/40 pipsów do przodu

Zalety

1. Strategia idealna dla początkujących traderów oraz osób pracujących, uczy cierpliwości i podstaw Forex (wsparcie/opór/trend/).
2. Mniejsze ryzyko (gra na mini i micro lotach)
3. Bezstresowy trading tzw. Set and forget
4. Długie pozycje 50/100 pip +

Wady

1. Najlepszy moment wejścia to niestety 01:00 w nocy chyba, że twój broker otwiera nową świecę o innej porze.
2. Mało skuteczna przy konsolidacji ze względu na późny sygnał wejścia jaki daje 10 SMA.
3. Po długich spadkach/wzrostach mimo właściwego sygnału od 10SMA trade narażony jest na drobne korekty(przykłady później)

Moja osobista opinia o systemie

Gram systemem od około dwóch miesięcy i muszę przyznać, że jest to najmniej stresująca strategia z jaką się spotkałem. Najważniejsze jest dla mnie to, że opiera się o absolutne podstawy tradingu wymienione w sekcji zalety. Zdecydowałem zacząć ten wątek ze względu na to, że na FF wielu ludzi nie chce uczestniczyć w dyskusji , woli czekać na darmowe sygnały od innych użytkowników i sama dyskusja jest dosyć 'masochistyczna" względem zasad systemu. Sam autor jak i niektórzy użytkownicy nie chcą widzieć postów, które nie dotyczą metody wejścia w trade. Udzielałem się w tym wątku dosyć sporo jednak nie spotkałem się z najlepszą reakcją chyba właśnie dlatego, że zadawałem pytania takie jak "co robisz z systemem gdy rynek jest w konsolidacji?"
Liczę na zainteresowanie i zdrową dyskusję, oczywiście konstruktywna krytyka jest jak najbardziej mile widziana.

Zapomniałem dodać, że jest dostępny EA zrobiony przez autora w formie alertu mejlowego gdy świeca przekracza 10SMA jeżeli ktoś będzie zainteresowany to oczywiście wrzucę

p.s. System jest naprawdę niezły :)

Dodano po 18 minutach:

Poniżej przykład wady takiego systemu przy konsolidacji.
Moje wejście, które przedstawiłem w oryginalnym wątku innym użytkownikom zostało zignorowane tylko dlatego, że cena nie przekroczyła 10SMA. Decyzję została podjęta na podstawie usytuowania ceny na wsparciu i charakterystycznej formacji świecowej i jest to idealny przykład na to jak strategia działa w przypadku konsolidacji gdzie prawidłowy sygnał wejścia od mojego oddalony jest o około 120 pipsów.
Nie nawołuję tutaj o zmiany w systemie ale liczę na to, że wspólna dyskusja pomoże nam usprawnić ten system jeszcze lepiej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

jbm8
Gaduła
Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:03

Nieprzeczytany post autor: jbm8 »

Dzięki za ten temat, właśnie podsunąłeś mi ciekawy pomysł. A alert wrzuć.

:564:

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Dzięki za zainteresowanie

Jeżeli myślisz o pisaniu robota to nie ma on sensu :P
System został tak stworzony przez autora aby spędzać nie więcej niż 30 minut przed komputerem dziennie! Będę wrzucał w miarę możliwości moje trady codziennie i uwaga gram na realu, mam dosyć duże zaufanie do sytemu.
Dziś będę oglądał uważnie parę GBP/CAD jako, że ma potencjał na około 260 pipsów w dół. Jeżeli uznam, że para ma potencjał i sygnał jest właściwy wejde w shorta. Spodziewam się sygnału trochę poniżej poziomu 1,5775

Przesyłam też alert, który trzeba sobie skonfigurować ja używam gmaila

btw mój trade z wczoraj na ozim ma już 60 pipsów na plus 8) i zaczął iść troszke bokiem, mam nadzieję na dalsze spadki

Dodano po 1 godzinach 5 minutach:

Dostałem wiadomość, że przydałby się oryginalny wątek z FF oto on:

http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=331098

Nie wiedziałem czy mogę wrzucać tu na forum linki z obcych stron. Moje posty możecie znaleźć pod nickiem Tomspin

AUD/JPY czas na pullback
:D

Dodano po 2 godzinach:

Pozycja zamknięta @ 85,92 nie jestem chciwy :D

Dodano po 4 godzinach 15 minutach:

Zgodnie z regulaminem forum i poradą życzliwego forumowicza założyłem dziennik tutaj http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19790
Moje wejścia, przemyślenia i analizy będę publikował w nocy koło 01:00 ewentualnie rano.
Jeżeli spodobał wam się system i uważacie, że może przynieść profity to zapraszam do siebie
Pozdrawiam
SP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

Sundiom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 27 paź 2007, 12:11

Nieprzeczytany post autor: Sundiom »

Ciekawe, a co sądzisz o systemie 5 close /8 open ema? Na pierwszy rzut oka czas wejścia jest taki sam.
Szukam systemu długoterm. ze względu na pracę.

Pozdrawiam!
..

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Sundiom pisze:Ciekawe, a co sądzisz o systemie 5 close /8 open ema? Na pierwszy rzut oka czas wejścia jest taki sam.
Szukam systemu długoterm. ze względu na pracę.

Pozdrawiam!
Rozumiem, że to system polegający na wspólnym przecięciu i PA ?
Powiem ci tak, ten system został opracowany w oparciu o świece D1 padały pytania po drodze od użytkowników czy można to stosować np na H4?
Autor dał wolną rękę do testów ale jeśli wrzucisz 10SMA na H4 i spojrzysz na PA to zauważysz, ze nie ma takich specyficznych świec i ruchu ceny jak na D1.
Spotkałem się tylko z wątkiem 10sma na tygodniowym i tam to podobno się sprawdza ale według mnie tygodniowy to wstęp do pozycjonowania, a to już jak wiesz grubszy kapitał.
Zrób test tak ze 3 miesiące idealnie 6 porównaj rezultaty i będziesz wiedział co jest dla ciebie.
Autor strategii też pracuje
Pozdrawiam
SP

Dodano po 15 godzinach 29 minutach:

Jak zrobić ankietę na temat systemu??? jest spore zainteresowanie i chciałbym wiedzieć jak idzie tym, którzy grają i go używają.
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Kiedy wejście w rynek ma sens???

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Ok
Z tego co wiem kilka osób używa systemu i osiąga różne wyniki. do napisania tego postu skłonił mnie kolega keeper z dziennika " z pamiętnika kłusownika" który udostępnia stopkę z wynikami ze strategii (dolna).
Wydaję mi się, że nie wszyscy zrozumieli na czym polega wejście w pozycję i kiedy sygnał ma sens.
Kupujemy tylko gdy świeca jest powyżej wsparcia i otworzy się powyżej 10 SMA.
Odniosłem takie wrażenie, ze dla niektórych wystarczy otwarcie poniżej/poniżej SMA aby kupić lub sprzedać nie patrząc na inne okoliczności.
Dlaczego trade się nie powiódł?
1. Rynek jest większy od ciebie i ode mnie i nie da się go oszukać
2. Wejście nie zgodne z systemem cena zbyt blisko wsparcia, poprzednia sesja zakończyła się rajdem ok 70 pips sugerującym dalszy wzrost

Obrazek
hosting images

Sama 10SMA nie wystarczy do podjęcia decyzji o wejściu, jeżeli korzystasz z systemu bardzo ważne jeżeli nie najważniejsze jest wsparcie i opór, kupujesz na dole sprzedajesz na górze nigdy inaczej.
Patrz na PA(Price Action), gdzie się znajdujemy na wykresie?, czy zbliżamy się do jakichś ważnych poziomów?Może przekroczyliśmy linię trendu, albo cena próbuję przebić po raz kolejny ważny poziom.
Z racji tego że system opiera się głównie o PA ważne są formacje świecowe to jest blog Nisona guru świeczkowego http://www.candlecharts.com/blog/
Na YT można znaleźć jego seminaria odnośnie formacji świecowych polecam.
Jeżeli macie pytania to śmiało.
SP
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

Awatar użytkownika
keeeper
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2012, 13:49

Nieprzeczytany post autor: keeeper »

W tym wypadku cięzko mi było zaznaczyć jakiś dobry opór (ogolnie regularny spadek-korekta-spadek) wiec posiłkowalem sie wykresem tygodniowym, gdzie weszłem zgodnie z zasadami systemu. Zatem zmiana TF zawiniła.

A i jeszcze kwestia - wejscie nad wsparciem / pod oporem rozumuje w ten sposob, ze jesli cena jest pomiedzy liniami S/R i znajduje sie blizej S (niekoniecznie duzo, nawet o 1 pipa) niz R to ja widze, ze kwalifikuje sie do "nad wsparciem". I odpowiednio jesli chodzi o opór.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

W przypadku powyższego wykresu więcej przesłanek przemawia za kupnem niż sprzedażą, jeżeli zdejmiesz sma z wykresu i zostawisz góły wykres, to PA mówi ci wyraźnie, że aussie się umacnia. Jeżeli chodzi o wykres tygodniowy to S&R oczywiście ma jeszcze większe znaczenie ale gramy na D1 i poziomy należy wyznaczać właśnie na tym wykresie.
Patrząc na ten wykres mimo tego, ze było dużo przesłanek mówiących o kupnie nie zagrałbym tego tradu. Nie był zgodny z systemem, Dziś warto obserwować tą parę i poczekać oczywiście na nową świecę.
Wrzucę później wykres i opiszę AUD/USD i czy warto dziś zagrać.

Dodano po 2 minutach:

Patrzę na twój wykres tyg dopiero zobaczyłem, gramy na D1 nie wchodzisz na tygodniowym.
Jeżeli chcesz grać na tygodniowym to moment wejścia (short) miałeś 4 tygodnie temu na poziomie 1,0585 :wink:
Powinieneś teraz wiedzieć o co biega
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

miniek987
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 sie 2011, 21:24

Nieprzeczytany post autor: miniek987 »

Przykład zgodny ze strategią, który dziś zagrałem.
1. Zamknięcie D1 powyżej oporu.
2. Otwarcie nowej świecy D1 powyżej 10SMA

Zagranie powinno nastąpić koło północy ale niestety nie mogłem być przy kompie, co by zaowocowało większą ilością pipsów. Zagrałem rano
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
San Pellegrino
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 24 lut 2012, 11:05

Nieprzeczytany post autor: San Pellegrino »

Poniżej jest wykres Kabla z wczoraj i miniek pytał mnie na privie czy wejście jest dobre. Uważam, że bardzo dobre, Po konsolidacji widocznej po lewej stronie cena w końcu wybiła w górę celując w okolicę 1.6
Keeeper dla ciebie dobry przykład bo pytałeś o położenie ceny kiedy jest bliżej S&R jak widzisz cena siedzi po środku tak naprawdę i był to ryzykowny trade.
Ale biorąc pod uwagę wspomnianą konsolidację i otwarcie nowej świecy powyżej 10sma sygnał kupna był właściwy. Jedyne co mnie niepokoiło w tym wykresie to sma która nawet dziś skierowana jest do dołu.
Tak czy inaczej gratulacje za wejście miniek celuj w 1.6
Obrazek
free picture hosting

Dodano po 2 minutach:

ZA duży SL ustawiłbym nieco poniżej 15900 8)
Jestem noobem i jeszcze długo pozostanę

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=19783 system do dziennika Nocny Marek Dziurnal

ODPOWIEDZ