AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Czyli jednak?
lukch pisze:Reszta ma tak: NT7 <> API <> CQG TRADER <> API <> CQGsrv <> CME
Kto tak ma? Chetnie bym sprawdzil praktyke.. z ciekawosci.
No sporo platform robi takie dłuzsze "skroty" ale nikt sie w to nie pcha zbytnio..
W sumie nie znam API CQG w praktyce ale coś mi się to nie podoba.. Trzeba będzie zerknąć..
Jak znam życie.. skoro CQG nie daje Full API to będzie tak..
MC8 <> API <> CQG TRADER <> API <> CQGsrv <> CME
..niezbyt

edit: dzieki za pw..
Ale i tak musze przejrzec dokumntacje api o ile to w MC ruszą w ogle :)
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Hmm coś dziwny ten feed z CQG na demo.. ma już ktoś real?Da rady sprawdzić i porównać?
DOM też się tam dziwnie zachowuje :arrow: Depth Of Market (DOM) - praktyka [CME]
*luka,szpila,przesuniecie..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Nie wklejaj z MultiCharts, zrobiłeś sobie kombinowane połączenie. CQG najlepiej współpracuje z NinjaTrader. Nie zauważyłem problemów, klienci nie zgłaszają problemów odnośnie jakości danych. Napisz mi swój numer konta a chętnie sprawdzę logi serwera czy przypadkiem czegoś źle nie skonfigurowałeś.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Użyłem MC do porównania,z racji tego że korzystam tylko z tego i nie planuje z niczego innego póki co..
Algo przyzwyczajenia itd..
W zasadzie chodzi tylko o demo.. wiec mozliwe ze real jest oki,ale ciekawilo mnie skad to..
Byc moze w ninja bym tego nie zauważył a chodzi o backtesty robotow i te sprawy w MC itp.. warto znać środowisko w którym się obraca.

edit:
Volumen też cos przy lukach dziwniejszy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 21:34 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
lukch pisze:Nie wklejaj z MultiCharts, zrobiłeś sobie kombinowane połączenie. CQG najlepiej współpracuje z NinjaTrader. Nie zauważyłem problemów, klienci nie zgłaszają problemów odnośnie jakości danych. Napisz mi swój numer konta a chętnie sprawdzę logi serwera czy przypadkiem czegoś źle nie skonfigurowałeś.
Lukch, przyjrzyj się MultiCharts .NET bliżej jeśli możesz, bo imho dla programistów to będzie o wiele lepsze rozwiązanie niż NinjaTrader oferuje.
Wiele osób, podobnie jak Reptile bardziej preferuje MultiCharts.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Nie zgadzam się. NinjaScript to nic innego jak .NET i nie ma żadnych ograniczeń w pisaniu i wykorzystywaniu dodatkowych bibliotek DLL. W kwestii Multicharts nie planuje zainteresowania. Skupiam się na jednym programie, jednym datafeed i jednym brokerze. To robię doskonale. Jest wielu innych brokerów, którzy oferują Multicharts jak również dziesiątki innych programów.

Uważam, że NinjaTrader nie ogranicza programistów w żadnym stopniu. Jednak trzeba być programistą aby to zrozumieć a większość ludzi tutaj ściąga i wkleja kod skryptu i z tego wynika ich ocena aplikacji.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
lukch pisze:Nie zgadzam się. NinjaScript to nic innego jak .NET i nie ma żadnych ograniczeń w pisaniu i wykorzystywaniu dodatkowych bibliotek DLL. W kwestii Multicharts nie planuje zainteresowania. Skupiam się na jednym programie, jednym datafeed i jednym brokerze. To robię doskonale. Jest wielu innych brokerów, którzy oferują Multicharts jak również dziesiątki innych programów.

Uważam, że NinjaTrader nie ogranicza programistów w żadnym stopniu. Jednak trzeba być programistą aby to zrozumieć a większość ludzi tutaj ściąga i wkleja kod skryptu i z tego wynika ich ocena aplikacji.
Napisałem to w kontekście biznesu jaki prowadzisz, bo zawsze chyba lepiej mieć więcej klientów niż mniej. A o oceniając użytkowników tego forum w taki sposób trochę upraszczasz sprawę, ponieważ jest jeszcze takie coś jak "ulubiona platforma". Musisz sobie zdać sprawę, że NinjaTrader nie wszystkim odpowiada i wolą inną wygodniejszą z ich punktu widzenia platformę. Ty możesz być zachwycony tą platformą ale niekoniecznie każdy musi podzielać Twój zachwyt.
Dużo osób lubi MulitCharts, a jeżeli MultiCharts daje wsparcie dla CQG i niedługo ma się pojawić AMP, to nie rozumiem Twojego uporu w kontekcie pierwszego zdania jaki napisałem w tym poście.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

MultiCharts nigdy nie da połączenia z CQG na takiej zasadzie na jakiej ma to NinjaTrader i jest to pewne, ponieważ NT ma specjalną umowę z CQG. Zrobią jakieś obejście przez API, które będzie się łączyć z włączoną w tle platformą CQG. Co do "ulubionej platformy" to z całym szacunkiem zdaję sobie sprawę z tego faktu, że ograniczając się do NT7 + CQG będę miał mniej zainteresowanych. To jest wybór świadomy. Dzięki temu znam rozwiązania od podszewki i jest to stabilne połączenie. Po MultiCharts odsyłam do konkurencji. Co do ilości klientów, nie zgadzam się. Usługa ewoluowała w bardziej wyszukaną formę. Nie robię masówki, z większością klientów spotykałem się osobiście. W tej chwili minimalna wpłata to $5000. Jest wiele firm na rynku z mniejszymi wymaganiami, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
lukch pisze:MultiCharts nigdy nie da połączenia z CQG na takiej zasadzie na jakiej ma to NinjaTrader i jest to pewne, ponieważ NT ma specjalną umowę z CQG.
http://www.ampclearing.com/multicharts.html

Pozdrawiam
Karol Marchewka

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Oczywiście jestem tego świadomy, że AMP ma wiele platform w ofercie. Wsparcia udzielam jednak tylko do jednej platformy (NT7) i jednego data feed (CQG). Dodam, że nie rozumiem Twojego uporu, przecież jeśli zadzwonisz do Chicago lub napiszesz email to włączą Tobie taką możliwość, podobnie jak wielu innych brokerów.

AMP Futures PL = NT7 + CQG (tylko)

W tym połączeniu istnieje wsparcie, pełne wsparcie w języku polskim. Nie muszę chyba tutaj wszystkich uświadamiać jak często wygląda tzw. wsparcie dla wielu platform. To, że na stronie www istnieje odpowiednia ikonka to jeszcze nie znaczy, że podczas rozmowy telefonicznej nie zostanie się odesłanym do wysłania maila na ogólny support@ a po odpowiedzi na owego maila okaże się, że "Proszę napisać na support@multicharts.com" czy coś podobnego.

Wsparcie NT7 + CQG, które oferuję w PL obejmuje rozwiązywanie wszystkich problemów od ręki w języku polskim z Polakiem a nie supportem amerykańskiej firmy programistycznej. Nasi klienci, którzy czytają ten wątek mogą potwierdzić te słowa (jeśli są tacy, którzy tu bywają, ponieważ skala tego forum jest wysoce niezadowalająca przy targecie ponad $5000 i profesjonalnym podejściu).

Jest wiele firm zajmującym się masówką, klientem za 1000-10000 zł wpłaty. Z naszego punktu widzenia $5000 to jest absolutne minimum (dzienny depozyt o północy dla 1 szt. E-MINI S&P 500), które pozwala grać na depozytach dziennych ($500 dla 1 szt. E-MINI S&P 500). Z mojego doświadczenia wynika jednak, że bez znaczenia czy firma posiada 100 klientów, 1000 klientów czy 10000 klientów (aktywnych klientów) to w pierwszych dwóch przypadkach śmiało można przyjąć, że 10 (słownie dziesięciu) najaktywniejszych klientów firmy będzie odpowiadać za ponad 80-90% jej globalnego obrotu. To jest prawidłowość, która wg. mojej najlepszej wiedzy ma zastosowanie również dla wielu niszowych firm na rynku USA. Jeśli dodamy do tego, że klienci odpowiadający za pozostałe 10-20% obrotu generują 99% ogólnych pytań to decyzja o kierunku rozwoju usługi jako indywidualnej (staramy się zrozumieć klienta, jego doświadczenie, jego strategię wejścia/wyjścia, doradzić, doprowadzić do jego pozostania z nami) z pewnością będzie dla wszystkich zrozumiała.

ODPOWIEDZ