Depth Of Market (DOM) - praktyka [CME]

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy potrafisz odczytać stan popytu i podaży z wykresu?

tak - jestem doświadczony inwestorem
6
32%
tak
5
26%
nie - jestem doświadczony inwestorem
2
11%
nie
6
32%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Był sobie temat Depth Of Market (DOM) [jForex] i pokrewny z linków
Jak wiadomo DOM z duksa to jakaś schizofremia.. w praktyce widać tam to co z RediFx pykną * ^* ^ chaos.Podobnie inne dodatki do mt4.

Czas na praktykę..
Wszystkie pytania dozwolone w tej kwestii.. im więcej zapytań tym lepiej..
Kto ma ciekawe materiały mile widziany..
Jak to działa,jak to czytać..

Testuje nowe MC .net kilka anomalii wykryłem na demo CQG
Wrzucam wstępny materiał badawczy..

Dodano po 1 minutach:

part2

Dodano po 1 minutach:

zz potafi w tydzien zapchac mi skrzynke.. :D

Obrazki z godziny ok 18naszego czasu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Ale co w tym dziwnego Reptile? Być może to błędy MultiCharts .NET, albo ktoś robi Cię w bambuko ;)
Pewnie to też jest demo, także to też może mieć wpływ.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

No właśnie nie wiem skąd te anomalia.. pewno mało kogo to obchodzi lub odpowiedzi nie bedzie,ale to też mówi jak podchodzić do DOM i ew. demo DOM,logów DOM... ot takie spostrzeżenie.Lag to nie jest bo DOM często był nieruchomy a taka różnica się utrzymywała.
Było też na CQG takie coś gdzie DOM prawej strony był pod ceną odniesienia razem z lewą..heh może i wersja .net winna.

Tak czy owak temat tyczy się praktyki.. teorii samego DOM.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
reptile pisze:No właśnie nie wiem skąd te anomalia.. pewno mało kogo to obchodzi lub odpowiedzi nie bedzie,ale to też mówi jak podchodzić do DOM i ew. demo DOM,logów DOM... ot takie spostrzeżenie.Lag to nie jest bo DOM często był nieruchomy a taka różnica się utrzymywała.
Było też na CQG takie coś gdzie DOM prawej strony był pod ceną odniesienia razem z lewą..heh może i wersja .net winna.

Tak czy owak temat tyczy się praktyki.. teorii samego DOM.
Jeżeli potrzebujesz DOM do backtestów to lepiej olać ten od brokerów bo przeważnie to jest lipa i zakupić własne dane.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Jakbym miał robota live czytajacego DOM to ten z CME musiały mi wystarczyć.
W backtestach nie ma dostepu do DOM.. to raczej zadanie na QA z kdb+ itp.
Pytałem w CME.. ale tam jak do supportu sie niedozwonisz to tak jakby pisać z botami.. jak chesz cos kupić ok.. ale wcisna Ci byle co.. bo juz widzialem jak to jest w komunikacji.

Mt5 ma DOM.. MICEX itp.. ale juz FX w mt5 z CNX uznaje z góry za pomyłkę.
Protrader też...zdaje się ma DOM jest tam coś godne uwagi?

Dla "nowych" więksozść DOM z pseudo ECN to tak naprawdę mit..
Trzeba patrzeć skąd jest.
W MC od dawna irytuje mnie brak integracji DOM w ChartTrading na przemian..zamierzam ingerować w to hehe bo n oddokowanych okien DOM to troche niezdrowe :)
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Napiszcie coś więcej Panowie o grze w oparciu o DOM.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
reptile pisze:Jakbym miał robota live czytajacego DOM to ten z CME musiały mi wystarczyć.
W backtestach nie ma dostepu do DOM.. to raczej zadanie na QA z kdb+ itp.
Pytałem w CME.. ale tam jak do supportu sie niedozwonisz to tak jakby pisać z botami.. jak chesz cos kupić ok.. ale wcisna Ci byle co.. bo juz widzialem jak to jest w komunikacji.

Mt5 ma DOM.. MICEX itp.. ale juz FX w mt5 z CNX uznaje z góry za pomyłkę.
Protrader też...zdaje się ma DOM jest tam coś godne uwagi?

Dla "nowych" więksozść DOM z pseudo ECN to tak naprawdę mit..
Trzeba patrzeć skąd jest.
W MC od dawna irytuje mnie brak integracji DOM w ChartTrading na przemian..zamierzam ingerować w to hehe bo n oddokowanych okien DOM to troche niezdrowe :)
Można używać DOM w backtestach tylko musisz mieć dane.
SmartQuant daje taką możliwość, Protrader w teorii też, ale narazie to tylko teoria. Do backtestów strategii z DOM wybrałbym SmartQuant.
Wydaje mi się, że MultiCharts .NET też daje taką możliwość ale trzeba to potwierdzić w dokumentacji.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

reptile pisze: Dla "nowych" więksozść DOM z pseudo ECN to tak naprawdę mit..
Trzeba patrzeć skąd jest.
W MC od dawna irytuje mnie brak integracji DOM w ChartTrading na przemian..zamierzam ingerować w to hehe bo n oddokowanych okien DOM to troche niezdrowe :)
To jest właśnie ciekawy temat. Jeżeli rynek FX jest zdecentralizowany, czy istnieje DOM, który będzie można uznać za wiarygodny? Zawsze DOM, będzie pochodził tylko z fragmentu rynku, większego, czy mniejszego, ale fragmentu. No chyba, że to całe OTC to kolejny mit. Jeżeli rynek, jest układem naczyń połączonych i nawet CME ma wpływ na kwotowania na interbanku FX, więc gdzieś te wszystkie sznurki muszą się zbiegać.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
DigitalSmoke pisze:
reptile pisze: Dla "nowych" więksozść DOM z pseudo ECN to tak naprawdę mit..
Trzeba patrzeć skąd jest.
W MC od dawna irytuje mnie brak integracji DOM w ChartTrading na przemian..zamierzam ingerować w to hehe bo n oddokowanych okien DOM to troche niezdrowe :)
To jest właśnie ciekawy temat. Jeżeli rynek FX jest zdecentralizowany, czy istnieje DOM, który będzie można uznać za wiarygodny? Zawsze DOM, będzie pochodził tylko z fragmentu rynku, większego, czy mniejszego, ale fragmentu. No chyba, że to całe OTC to kolejny mit. Jeżeli rynek, jest układem naczyń połączonych i nawet CME ma wpływ na kwotowania na interbanku FX, więc gdzieś te wszystkie sznurki muszą się zbiegać.
Nigdzie się nie zbiegają. To jest raczej "system naczyń połączonych ze sobą", taka sieć w sieci ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

MaRCHeW pisze:Witam.
DigitalSmoke pisze:
reptile pisze: Dla "nowych" więksozść DOM z pseudo ECN to tak naprawdę mit..
Trzeba patrzeć skąd jest.
W MC od dawna irytuje mnie brak integracji DOM w ChartTrading na przemian..zamierzam ingerować w to hehe bo n oddokowanych okien DOM to troche niezdrowe :)
To jest właśnie ciekawy temat. Jeżeli rynek FX jest zdecentralizowany, czy istnieje DOM, który będzie można uznać za wiarygodny? Zawsze DOM, będzie pochodził tylko z fragmentu rynku, większego, czy mniejszego, ale fragmentu. No chyba, że to całe OTC to kolejny mit. Jeżeli rynek, jest układem naczyń połączonych i nawet CME ma wpływ na kwotowania na interbanku FX, więc gdzieś te wszystkie sznurki muszą się zbiegać.
Nigdzie się nie zbiegają. To jest raczej "system naczyń połączonych ze sobą", taka sieć w sieci ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Ok, skoro tak to czy istnieje "wiarygodny" DOM?

ODPOWIEDZ