Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Obrazek
img upload

TP było na 2217.

Ten tydzień liczę od 1 sierpnia.

Coraz częściej widzę bardzo dużą zbieżność moich zagrań z zagraniami z kilku dzienników tutaj na forum - nawet TP w podobnych miejscach - a to chyba dobra oznaka tego, że coraz więcej osób myśli podobnie i ma coraz lepsze wyniki.

Po prostu lubię grać na Forex :D

Na dzisiejszy long było tak właściwie parę potwierdzeń - pierwsze dojście wczoraj do zl h1 na 2133 - cena zaczyna odbijać - kolejne świece h1 zielone i w końcu taka mini momo o 20 - kolejna próbuje atakować utworzoną zl ale brakuje jednego pipsa - w końcu około 2:30 cena dochodzi do zl h1 2167 dając sygnał do zajęcia pozycji - potem tylko kolejne potwierdzenia - cena ani razu nie zeszła poniżej tego poziomu.

8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
czerwinek
Maniak
Maniak
Posty: 1903
Rejestracja: 07 mar 2010, 22:43

Nieprzeczytany post autor: czerwinek »

klonmarcin pisze:TP było na 2217.
Ja dzisiaj dokładnie miałem TP (pewne) na 2217 a myślałem jeszcze czy nie zostawić części na 2240 (mniej pewne). Ale wszystko wzięło TP 2217 :)

m.prymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:46

Nieprzeczytany post autor: m.prymus »

Hey.Marcin.... mam pytanie, czy nie sadzisz, ze jak duzo osob bedzie gralo tak jak ty to "sytsem" oslabnie??? Widze wielki potencjal w twoich zagrywkach, i super robote, ktora tutaj robisz... odpowiedz jak to widzisz, czy jest zagrozenie, czy pispow wystarczy dla wszystkich??

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

m.prymus pisze: jak duzo osob bedzie gralo tak jak ty to "sytsem" oslabnie
oczywiscie, bo nasze forum to jakies 80% calego forex i trzesa rynkiem :lol:

m.prymus
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:46

Nieprzeczytany post autor: m.prymus »

Nie o to mi chodzilo, wiadomo ze my mali i tak nie mamy wplywu na rynek... z drugiej strony, nie gramy wskaznikami tylko gramy to co widzimy na wykresie... jestem poczatkujacy i chialem poznac opinie bardziej doswiadczonych kolegow.. czy ZL, S/R, to "system": ktory bedzie dzialal zawsze , i dziala od zawsze, czy tak jak system wskaznikowy jak nazbiera sie zbyt duzo "klientow" system sie oslabia. z groy dzieki.I przepraszam jesli zadalem glupie pytanie... Tak juz maja nowicjusze... :)

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

m.prymus pisze:czy ZL, S/R, to "system": ktory bedzie dzialal zawsze , i dziala od zawsze
Wiele z zalozen ZL, S/R itp znajdzie odzwierciedlenie chocby w ksiazce Nisona o swiecach japonskich, a te ze wszystkimi ukladami sa znane od wielu lat. Ogolnie temat pojawial sie czesto na forum, kazdy ma swoje zdanie, ale chyba wiekszosc powie Ci ze to nie ma znaczenia. Przede wszystkim dlatego, ze nawet jezeli stosuje sie podobna strategie to kazdy bedzie skladal zlecenia zupelnie inaczej z roznych ryzykiem, SL i TP w innych miejscach etc.

Kazdy jednak pewnie ma jakies dodatkowe koncepcje gry, ktore dopasowal do siebie i ich nie zawsze publikuje, a tylko glowne zalozenie. Ja nie wierze w to, ze jak skopiuje w 100% od kogos systyem to bede na nim zarabial. Generalne warunki moga byc te same, ale reszte trzeba dobrac do siebie.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

m.prymus pisze:Nie o to mi chodzilo, wiadomo ze my mali i tak nie mamy wplywu na rynek... z drugiej strony, nie gramy wskaznikami tylko gramy to co widzimy na wykresie... jestem poczatkujacy i chialem poznac opinie bardziej doswiadczonych kolegow.. czy ZL, S/R, to "system": ktory bedzie dzialal zawsze , i dziala od zawsze, czy tak jak system wskaznikowy jak nazbiera sie zbyt duzo "klientow" system sie oslabia. z groy dzieki.I przepraszam jesli zadalem glupie pytanie... Tak juz maja nowicjusze... :)
Tutaj powinno być odwrotnie ,gdyby wszyscy zaczęli grać ZL ,nastąpiła by wieczna harmonia i duża przewidywalna zmienność o którą ciężko :lol: .Dla mnie to nie jest system tylko zasada według której porusza się cena .A co do systemów wskaźnikowych to zawracanie gitary bo to nie działa.
http://demotywatory.pl/3884929/Czlowiek ... st-godzina
Ostatnio zmieniony 04 sie 2012, 09:45 przez dulf, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

JAREK67
Maniak
Maniak
Posty: 2143
Rejestracja: 13 lip 2006, 11:21

Nieprzeczytany post autor: JAREK67 »

klonmarcin pisze:
klonmarcin pisze:Dobrze by było gdyby doszli do 2296 i tam dopiero większy S - ale zobaczymy.
Pierwsza część wykonana z nadwyżką - wskazywało na UP dojście do zl na h1 i h4 - dodatkowo za UP przemawiało to, że na D1 jest świeca "momo" - takie naciągane - mała świeca niedzielna i dłuższa poniedziałkowa - doszli do low z niedzieli na 2296 - stąd właśnie pisałem o tym poziomie.

Na świecy dochodzącej do tego poziomu (h4) widać wyraźne niezdecydowanie i reakcję - spadek od poziomu ponad 20p. Potem cena doszła do kolejne nowej zl h1 na 2276 i tutaj kolejne h1 pokazywały parcie na wzrost - i łamanie zl d1.

Choć świeca d1 nadal w grze to widać, że chcą obronić resztki zl Monthly - bronią open świecy z czerwca 2010. Tak jakby chcieli pokazać, żeby grać UP w kolejnych miesiącach.

Zobaczymy co pokaże jutrzejszy dzień.

Obrazek
photo hosting
Mam takie pytanie odnośnie MM.
Z tego screenu wynika, że ta jedna pozycja to jakieś 10% zaangażowania środków. To jest maksymalne zaangażowanie jakie stosujesz i ewentualnie dzielisz je na 4 pozycje? Tzn. zaczynasz np. z 1/4 czyli jakieś 2.5% zaangażowania i ewentualnie dokładasz kiedy cena idzie w dobrą stronę?

Jarekk
Gaduła
Gaduła
Posty: 123
Rejestracja: 16 lis 2011, 19:13

Nieprzeczytany post autor: Jarekk »

Marcin chyba podaje te procenty od początkowego depo, a nie od wielkości konta, które ma obecnie...
Analityk studiujący wykresy to myśliwy, podążającymi za subtelnymi znakami, widocznymi jedynie dla tych, którzy wiedzą, czego szukać.

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Depo początkowe z początku każdego miesiąca.

Zablokowany