woodie's cci system - niewiarygodnie obszerny zbiór zasad

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.

Czy używasz powyższego systemu

Tak
38
15%
Nie
152
59%
Zamierzam
68
26%
 
Liczba głosów: 258

Awatar użytkownika
WIELKIXJAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 10 gru 2009, 18:54

Nieprzeczytany post autor: WIELKIXJAN »

kurde nie wiedziałem, że woodi generuje średnio ponad 25 sygnałów dziennie? i w dodatku wszystkie na plus. Nie no szacun

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Masz mało czasu.Potrzebujesz pilnie gotówki bo Cie przycisnęło.Coś może byś wyrwał albo chlapnął piwko z koleżkami,ale na to potrzebna kasa .Woodie Ci da taka możliwość.Zarobek nie będzie,aż tak bardzo sowity, ale na panienki piwko i koleżków wystarczy.
Nie ważna jest kasa,ale świadomość i umiejętność, zarobienia jej w każdej chwli !!!.

....................................To jest Twój GRALL

PS.
cugan pisze:woodie nie oszukuje.gif niestety woodie mowi sam za siebie kolejna formacja po Ghost to niestety ZLR-LONG luB Famir -Long ewentualnie Shanu który wynurzy się nad lustro ZL zabijając trejd spadkowy
Dla woodie's krótkie trejdy są najlepsze.Gwarantują 100% stabilność i 100% zarobek.
.................................. Wykorzystaj to !!!

Wielokrotnie robiłem taki skalp szeroko prałem zlecenia i wchodziłem na zmianie formacji .SL był cały czas w gotowości.Przejścia miedzy formacjami są z reguły stabilne (to jeden z trick'ów woodie).podałbym więcej przykładów ale przepadły one bezpowrotnie w DayTrading.Oto jeden z nich znaleziony na Statement
Tu podobnie z monitoringiem czasowym Dziennik Woodie CCI - E/U & G/U (str.2,3 i 6)
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... c&start=10
w 2,5 h tez cos możesz uściubić-fragment.JPG przy tym zestawie zleceń założyłem ze na poziomie 1,2808 edek odwróci .Jeśli nie wypadam z gry i tak się stało.Dla tego zestawu zleceń warto zajrzeć do TF M1. Nic nie zaniosło się ,
w tym czasie,na to ze formacja Ghost będzie agresywna, dlatego mi się udało.

Poprzerabiałem zestawienia ,żeby nie waliło na pół strony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2010, 07:04 przez cugan, łącznie zmieniany 3 razy.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

bogaskilop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 21 lis 2008, 01:23

Nieprzeczytany post autor: bogaskilop »

Moze troszke of topic ale ostatnia część wejść na tej platformie ( ostatni tydzień) opierała sie na woodiem :P mogę też pokazać ze to działa i bez sciemy zadnej. Jak wiecie plus 500 daje 50 pln na start a to akurat tyle żeby złozyć jedno zlecenie dodam iż musi być na plus odrazu zamkniete :) bo inaczej kupa :P już wiecej nic nie otworzysz jak nie doładujesz konta :)


aa zapomniałbym dodam iż kontem zarządza moja lepsza połowa :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

jarektrade
Gdzie jest TCCI przed TL spadkowym a nad TLB szansa na L duża .To ze nie wypaliła to inna sprawa.Zamkniecie wszystkich zleceń jednoczesne a co nie wolno jakbyś miał np: 50 otwartych to co 50 byś zamykał jedna po drugiej na 15 pipkach .Jakbyś skończył 10 to 40 pozostałych byłoby na minusie ( puściłbyś w gacie,czy trzymał dalej,a może zamknął na stracie?) :lol:
Poza tym poszedł po tej sytuacji Ghost
cugan pisze:Dla tego zestawu zleceń warto zajrzeć do TF M1. Nic nie zaniosło się ,w tym czasie,na to ze formacja Ghost będzie agresywna, dlatego mi się udało.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

pepe_sop
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2010, 16:06

Nieprzeczytany post autor: pepe_sop »

Siema
Sprawa wygląda tak że jestem totalnym amatorem forexu , siedze w nim 2 tygodnie i gram na demo Fx PRO od 3 dni po 1h dzienie , i zdazylem zarobić 1/3 swojego konta grając według woodiego.
Chcialbym sie dowieeidziec czy gra na demie wygląda tak samo jak na prawdziwe pieniadzę , i czy czekaja mnie jakies niespodzianki z prowizjami albo jakie inne żeczy októrych nie mam wiedzy.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Maaaniekmw
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 53
Rejestracja: 04 lip 2010, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Maaaniekmw »

Witam wszystkich.
Ja siedzę na forexie od 2-3lat raz krócej raz dłuzej w zależności od wolnego czasu. Tutaj na forum również byłem, ale gdzieś poprzedni login mi sie zapodział.

Ogólnie stosuje Woodiego od 1,5tyg. cały czas się go uczę i czytam co pisze Cugan. Gram na real za 0,1lota i od tamtej pory udało mi się zrobić 100% Coraz bardziej zaczynam wierzyc w Woodiego, jednak jeszcze dlugie miesiace przede mna zanim go ogarnę. Tutaj też prosba do Cugana, aby nie przestawał omawiac kolejnych formacji.
Rzadko kiedy na jednej strategii ma sie taka skutecznosc w takim okresie, wielkie dzieki!

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

c_e_r_v_u_s,jarektrade, WIELKIXJAN
Dzisiejsze są tu
Wolne gadki (nie gatki) o woodie -uwagi ,pytania ,etc.
:arrow: http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... &start=120
I wole aby tam na takie tematy pisać nie nabijajmy stron
Please :!: :!:
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

..............................CCI Patterns - Formacje przeciw-trendowe (counter-trend )
............................................................(niezgodne z trendem) (część 2)
cugan pisze: Rodzaje formacji przeciw-trentowych (counter-trend)

1) Famir Trade
2) Vegas Trade
3) Ghost Trade
Ad.2.................................VegasTrade podobny do "cup and handle" (filiżanki z uchem) (zmiana warty)

To kolejny wzór modelu Woodie formacji przeciw trendowej counter-trend),który zapowiada zmianę tendencji. Vegas Trade jest wzorem odwrócenia tendencji, które wskazuje na zmianę warty między bykami i niedźwiedziami.

Na cenę waloru wpływa wiele czynników.Pewne jest ,że dana cena porusza się w granicach jakiegoś tam kanału cenowego (Price Channel) uczestnicy rynku to widzą i dostosowują swoją strategie do warunków jakie istnieją w odniesieniu do AF,danych publikowanych lub warunków AT.Jak zwykle na rynku jest tak jak w życiu są dwie strony medalu .Dobra i zła .Tak więc są inwestorzy strategiczni ,banki,spekulanci i drobni gracze.Każdy z nich ma swój interes i cel aby z obowiązującego parytetu danego waloru wziąć coś dla siebie .Każdy ma inną strategie dojścia do celu,każdy z nich inaczej to widzi.Jeden długoterminowo,drugi średnioterminowy ,trzeci - daytrading.Spojrzenie każdego uczestnika rynku jest inne.Długoterminowiec patrzy na TF -MN1 i W1,średnioterminowy gracz - W1 i D1, a gracz -daytrading obstawia niższe TF mając na uwadze to co jest na wyższych TF. Dochodzi jednak do sytuacji kiedy obowiązujący parytet danego waloru może ulec naruszeniu lub zmianie. albo jest graniczny.Ta świadomość wyzwala w uczestnikach rynku odpowiednie zachowanie czyli związek
cugan pisze: przyczynowo-skutkowy zależny od graczy.Grający na S będą mieli ochotę na zajęcie idealnej pozycji na S,natomiast grający na L sprofilowania swoich pozycji
lub odwrotnie
cugan pisze: Dlatego w pewnych okolicznościach,interes może być obopólny
Jedni gracze zaczną grac na Momentum i zamknąć pozycje otwarte z obawy,że walor może powrócić do głównej tendencji (trendu),natomiast drudzy gracze będą grac na Breakout aby zająć idealną pozycje licząc ,że walor powróci do głównej tendencji(trendu).Dochodzi wtedy do zmiany warty., zmiany dominanta na rynku,zmiany tendencji.Jedni gracze zamykają pozycje a inni je otwierają.Rynek zachowuje się dynamicznie poszukując kierunku ( bo tak do końca niewielu wie, jaki będzie właściwy).
Zmienność jest olbrzymia.Właśnie formacja Vegas Trade poinformuje nas wcześniej o tym co się dzieje na rynku lub co należy zrobić aby zarobić ,a nie stracić

Warunki zaistnienia formacji ( zob,rys.VEGAS LONG_SHORT)(niestety musiałem posłużyć się rysunkiem z Manuala bo nie tak łatwo wzorcowa formacje odnaleźć)
1) CCI może przekroczyć 200 Line z w kierunku obowiązującej tendencji trendowej,
2) w kierunku odwrotnym do tendencji trendowej CCI może przekroczyć 100 Line
3) startujące CCI wykonuje zaokrąglone swingi na zmianę raz niskie raz wysokie,
4) zaokrąglania CCI powinny wyglądać jak filiżanka lub jako szczyty i doliny,
5) wymagane jest aby zaokrąglania CCI miały od 3 do 10 barów ,
6) CCI może lecz nie powinno przekroczyć 100 Line w okresie zaokrąglenia.
7) CCI przechodząc ze swingu niskiego na wysoki po zaokrąglania powinno mieć kształt spustowy

W formacji VEGAS TRADE - wskazówki
1 ) LSMA jest zgodne w handlu
2 ) nie używamy SIDEWINDER (SI)
3 ) nie jest potrzebny CHOP ZONE INDICATOR (CZI)

A wszystko jak w piosence - rób swoje i nie patrz na innych!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
One more cup of coffee for the road,
One more cup of coffee 'fore I go
To the valley below.
Your daddy he's an outlaw
And a wanderer by trade
He'll teach you how to pick and choose
And how to throw the blade...................Bob Dylan (One More Cup of Coffee)
Jeszcze jedna filiżanka kawy, muszę iść,
Jeszcze filizanka kawy tej, ostatni łyk,
W dolinę czas już iść.
Twój ojciec jest wyrzutkiem,
Handluje po świecie,
Pokaże Ci jak wybierać
I jak nożem rzucać..............................Bob Dylan (Jeszcze jedna filiżanka kawy)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
VEGAS TRADE LONG_SHORT.png -opis formacji
1) CCI znajdująca się wcześniej na poziomie -200/+200 Line porusza się zgodnie z tendencją trendową (zob.pkt.A),
2) następnie CCI odwraca się tyłem do ZL przynajmniej na -100/+100 Line (zob.pkt.B),tworząc kielich(filiżankę)
3) powracając w strunę ZL formuje swing góra/dól o zaokrąglonych bokach o wielkości nie mniejszej niż 3 bary i nie większej niż 10 bar tzw. uchwyt. Liczba barów w uchwycie może być mniejsza niż w kielichu.Wielkość uchwytu stanowi 1/3- 2/3 wysokości kielicha (filiżanki)
To zjawisko jest walką byków i niedźwiedzi o dominacje na rynku,albowiem przedmioty gospodarcze ,które utraciły pierwotna pozycję na rynku chcą ja przywrócić co wyraża się kształtem formacji w postaci kubka lub filiżanki z uchwytem.Taka sytuację wykorzystują profesjonalni gracze, którzy kupują/sprzedają pozycje handlowe na swingu dól/góra przed swingiem góra/ dól i spustem .Często takie zdarzenie traderzy nazywają "Johnny Come Lately" (zob.pkt.C)
4) formacja jest wypełniona kiedy CCI zawraca do ZL i przebija spust (biała lina na rysunku) (zob.pkt.D)

---ciąg dalszy nastąpi w stosownym czasie 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Piforix pisze:I niech ktoś posprząta te nic nie wnoszące gadanie bo ciężko tu oddzielić plewy od ziarna.
Nawiązując do postu Piforix i innych kolegów mających problemy z przekopywaniem stron proponuję w zakładkach utworzyć sobie folder np:Woodie
i dodać zakładki ze stron które użytkownika interesują .Proste i bezbolesne.
Jest pewna koncepcja skopiowania tych stron po kolei, ale odcinki o woodie nie są skończone,więc byłoby to zrobione na darmo.
cugan może dokończ te poradnikiw formie ebooka ? Albo każdą lekcję wydaj jako ebooka osobnego.
Nie neguję ze to zły pomysł.Dzięki za poradę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 16:09 przez cugan, łącznie zmieniany 1 raz.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Woodie’s motto is "Traders Helping Traders". In that spirit, we at Peregrine Financial Group have setup Woodie’s trading panel, a front-end trading platform. Best Direct Navigator offers a FREE live simulated trading environment with which you can practice Woodie’s methodology.
http://www.pfgkelly.com/trading-platfor ... or-CCI.asp
Tłumacz Google
Zgodnie z mottem Woodie "Traderze Pomóż Traderom". i w tym duchu, Peregrine Financial Group oferuje panel z konfiguracjami Woodie na platformie obrotu . Best Direct Navigator z bezpłatnym symulatorem obrotu, na którym można ćwiczyć metodologię Woodie's.
http://www.pfgkelly.com/trading-platfor ... or-CCI.asp
Jak ktoś jest zainteresowany Woodies CCI Navigator to tak on wygląda ........................Można się szkolić lub pomocniczo korzystać.......................................jest to Real Time bezpłatny do testowania.Każdy może dostosować do własnych potrzeb nieco przypomina on Fibonacci Tradera.Na panelu są setupy do ZLR Long i Short, Woodies Pivot ,elementy Fibo oraz standardowe indykatory typu Stoch, RSI i MACD.Narzędzia do rysowania i analizy. Jest też TF M3.Wszystko za FREE.
PS. Jakby,ktoś fajnie skonfigurował Woodies CCI Navigator. to uprzejmie proszę ,niech wrzuci screen z ustawieniami.
Będę wdzięczny :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ODPOWIEDZ