Nowe forum Forex w Polsce

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
O_S_A
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2010, 19:20

Nowe forum Forex w Polsce

Nieprzeczytany post autor: O_S_A »

Witam,
Szukam ludzi zainteresowanych Pomocą przy stworzeniu nowego forum o tematyce tradingu w Polsce.

Całe zaplecze techniczne jest już gotowe w 80%. Teraz potrzeba tylko ludzi, którzy pomogą je rozwinąć.

Także osoby chętne zapraszam do kontaktu na PW.

Piotrek91
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 11 lip 2011, 14:33

Nieprzeczytany post autor: Piotrek91 »

A czym ono będzie się różniło od nawigatora ?

Awatar użytkownika
O_S_A
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 27 cze 2010, 19:20

Nieprzeczytany post autor: O_S_A »

Podstawowym celem jest stworzenie w sieci miejsca, gdzie osoby mające swoj pogląd na rynek i chcące się nim podzielić będą mogły to zrobić.
Niby nie ma rożnicy ale założeniem twórcy jest filtracja tematów, tak aby wszelkie treści nie wnoszące nic do tematu były usuwane.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że wydaje mi się, że takie "udoskonalenie" pozwoli uniknąć sytuacji jaką możemy obserwować tutaj na nawigatorze.
Mam oczywiście na myśli schemat:
1. Powstaje temat
2. Strategia zostaje zanegowana
3. Rozpoczyna się kłótnia wokół strategii
4. Kłótnia przestaje mieć cokolwiek wspólnego z tematem
5. Koniec tematu

Osobiście spodobał mi się pomysł dlatego dołączyłem. Mam nadzieje, że uda nam się stworzyć polskie forum na podobe ForexFactory, czy Forex-TSD.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

są różne fora które dotyczą tego tematu, poszukasz znajdziesz jeśli to Ci nie odpowiada to - jest bardzo dużo for o tej tematyce
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

O_S_A pisze:Mam nadzieje, że uda nam się stworzyć polskie forum na podobe ForexFactory, czy Forex-TSD.
Tylko rzeczy które piszesz mają na miejscu na Forex Factory i każdym innym forum.
http://fxmonster.pl/2012/03/z-zycia-sys ... exfactory/

Chyba że szukasz kółka wzajemnej adoracji na którym wszyscy będą się klepali po plecach.

Forum które szukasz już istnieje i realizuje to co napisałeś.
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje/index.php
Od Ciebie i innych userów zależy jak nam się tu będzie żyło.
Zmiana forum lub domeny nie zmieni ludzi :!:
Więc zacznij od siebie, daj coś forum......
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

O_S_A pisze: 2. Strategia zostaje zanegowana
Rynki to nie piaskownica. Jak sadzę ponad 90% strategii z samej natury rynku zostanie zanegowana. Lepiej sobie powiedzieć ze coś nie działa niż tkwić w błędzie "kółka wzajemnej adoracj" poprawiając strategie opartą na fałszywych założeniach.

bernoulli
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 wrz 2011, 16:10

Nieprzeczytany post autor: bernoulli »

Esco pisze:
O_S_A pisze: 2. Strategia zostaje zanegowana
Rynki to nie piaskownica. Jak sadzę ponad 90% strategii z samej natury rynku zostanie zanegowana. Lepiej sobie powiedzieć ze coś nie działa niż tkwić w błędzie "kółka wzajemnej adoracj" poprawiając strategie opartą na fałszywych założeniach.

Ciężko się tutaj zgodzić. Strategia to sprawa tak naprawde indywidualna. Zresztą statystycznie nie istotne jest którą strone rynku w którym momencie zajmiesz, i tak odpowiedni MM da Ci zarobić.
Oczywiście, że lepiej jest sobie powiedzieć że coś nie działa, tylko to taka troche droga na skróty. Warto się chyba zastanowić dlaczego ta strategia zawodzi. Najważniejsze na forum jest, aby była merytoryczna dyskusja. Ludzie mogą się nie zgadzać, ale dopóki nawzajem przedstawiają sensowne argumenty to zawsze jest to jakaś forma nauki. Nawet jeśli nie dojdą do porozumienia to nawet ktoś patrząc z boku wiele wyłapie. (sam przez 8 miesięcy tylko obserwowałem powstrzymując się od pisania)

PS. Nie bójcie się konkurencji - nawigator wygląda na niesmiertelnego :wink:
Codzienny komenatrz rynkowy, plotki i analiza harmoniczna -> www poniżej.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Powstało już takie forum. Ale chyba klepie biedę..

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

bernoulli pisze:Nie bójcie się konkurencji - nawigator wygląda na niesmiertelnego
Nawi już przeżyło większość zapaleńców. My odejdziemy ono zostanie.
Konkurencji się raczej nikt nie obawia bo nikt tutaj kasy za swoją pracę nie dostaje.
Więc w tych kategoriach ciężko to rozstrzygać.
Temu forum zawsze bardziej służyła cisza i spokój niż niepotrzebny rozgłos.
Więc lepiej niech tak zostanie.
A na inne fora jest miejsce i to dużo miejsca ale bardziej pod kątem biznesowym.
Szkolenia, sygnały, zarządzanie, elita, lans etc......
Bo na temat samego FX jest już tyle napisane tutaj i na innych forach że nie za bardzo wiem czy potrzeba coś więcej. Tylko trzeba się przez to przekopać.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

ODPOWIEDZ