niestandardowe TF

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

niestandardowe TF

Nieprzeczytany post autor: brother »

Czy posługiwanie się niestandardowymi TF zmieniło coś w waszym tradingu, zauważyliście coś czego przy standardowych TF zobaczyć nie było można? Ostatnio Marchew coś zaczął pisać na ten temat, ale temat umarł śmiercią naturalną. Jakby komuś chciało się rozwinąć ten temat to piszcie.

Awatar użytkownika
chojnak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 413
Rejestracja: 08 lut 2009, 16:49

Nieprzeczytany post autor: chojnak »

Bawiłem się na M10 do skalpu, M20 dla takiej średnioterminówki i H2.
Raczej zmian nie zauważyłem.
Największy sukces jaki możesz osiągnąć w życiu to zwycięstwo nad własnymi słabościami.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Re: niestandardowe TF

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
brother pisze:Czy posługiwanie się niestandardowymi TF zmieniło coś w waszym tradingu, zauważyliście coś czego przy standardowych TF zobaczyć nie było można? Ostatnio Marchew coś zaczął pisać na ten temat, ale temat umarł śmiercią naturalną. Jakby komuś chciało się rozwinąć ten temat to piszcie.
A teraz połącz to co powiedzieli koledzy z tym co napisałem w pierwotnym wątku, nt. ceny, AT, LT, ZL itd. :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

MaRCHeW pisze:A teraz połącz to co powiedzieli koledzy z tym co napisałem w pierwotnym wątku, nt. ceny, AT, LT, ZL itd. Smile
Czyli nie ma tak naprawdę różnicy jaki TF stosujemy wszystko jest uznaniowe? Zadałem to pytanie bo zrozumiałem, że używanie innych TF niż standardowe może dać inny obraz tego na co patrzymy. Jednak wniosek jest taki, że nie ma różnicy biorąc pod uwagę podsumowanie chojnaka i alyjaka :
chojnak pisze:Raczej zmian nie zauważyłem.
alyjak pisze:W praktyce nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego.
_________________
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

brother

Pewne wydarzenia wypadają w okrągłych godzinach: otwarcia giełd fixingi itd.

Tworząc inne świece które maja te momenty "w środku" na pewno otrzymasz inny obraz ale czy "coś więcej" to już pewny nie jestem.

gfx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 451
Rejestracja: 22 lut 2011, 20:29

Nieprzeczytany post autor: gfx »

Cena jest jedna, a TF'y tworzą iluzję.

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

ja odnalazłem się na niestandardowych świeczkach i jest miodzio

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Jakieś 10 lat temu grając w biurze maklerskim na FW20 korzystałem z wykresów Reutersa i opracowałem system wejść oparty na średnich na wykresach 100-minutowych. Działał lepiej niż na innych TF.
Obecnie testuję demo MT5 Noble i wykresy na TF H3 są lepiej wygładzone niż H4.
Gdybym miał swoje wskaźniki z MT4 to mógłbym to lepiej ocenić, ale i tak wygląda to korzystnie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
gfx pisze:Cena jest jedna, a TF'y tworzą iluzję.
Dokładnie!

Przykład. Bardzo często wiele osób zadaje pytanie "Co się stało, że ZL nie zadziałał na H1 czy H4 lub D1?"
Jak lookniesz wtedy na wyższe lub niższe TF'y (niestandardowe) będziesz miał odpowiedź. Dlatego nie wchodzi się od razu gdy tylko cena osiągnie dany LT tylko czeka się na potwierdzenia. Nie można nigdy kategorycznie stwierdzić, że ZL na H1 jest właśnie tym ZL. Przecież mamy też inne TF'y. Czemu ZL z H2 czy 90M ma być gorszym ZL?
Do potwierdzania sygnału używam akurat swojego indyka opartego na średnich. Ktoś inny używa innych narzędzi.

Wielkiej filozofi nie ma, tylko należy przestać patrzeć na wykresy przez okulary zwane MT4.
brother pisze:
MaRCHeW pisze:A teraz połącz to co powiedzieli koledzy z tym co napisałem w pierwotnym wątku, nt. ceny, AT, LT, ZL itd. Smile
Czyli nie ma tak naprawdę różnicy jaki TF stosujemy wszystko jest uznaniowe? Zadałem to pytanie bo zrozumiałem, że używanie innych TF niż standardowe może dać inny obraz tego na co patrzymy. Jednak wniosek jest taki, że nie ma różnicy biorąc pod uwagę podsumowanie chojnaka i alyjaka :
chojnak pisze:Raczej zmian nie zauważyłem.
alyjak pisze:W praktyce nie zauważyłem niczego nadzwyczajnego.
_________________
Jest dokładnie tak jak napisałeś w zależności kto co chce zobaczyć :)
Generalnie TF' są uznaniowe, jednak nie powinno sie ignorować innych TF'ów, bo one działają tak samo jak np. H1, H4, D1 itd.
Cena jest jedna, a świeczki na każdym TF'ie są takie same. Nie ma różnic.

To cena tworzy TF'a i świeczki - nie odwrotnie!
Kiedyś był temat o tworzeniu się świeczek. Looknij jak tworzy się świeczka na standardowych TF'ach a jak na nazwijmy je "niestandardowych TF'ach" :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

MaRCHeW pisze:Dlatego nie wchodzi się od razu gdy tylko cena osiągnie dany LT tylko czeka się na potwierdzenia
W jakimś sensie potwierdzenie to też nasze widzi mi się, przecież nie ma "pewnego" sygnału, ale to już kolejny element układanki i trochę inny temat.

MaRCHeW pisze:Kiedyś był temat o tworzeniu się świeczek. Looknij jak tworzy się świeczka na standardowych TF'ach a jak na nazwijmy je "niestandardowych TF'ach" Smile
Niedawno właśnie założyłem taki temat, może kiedyś było coś więcej, ale to co jest w archiwum to raczej taka bardzo ogólna dyskusja bez konkretów.

ODPOWIEDZ