SL nie zamknął pozycji = Stop Out !

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Godlas88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2012, 16:33

SL nie zamknął pozycji = Stop Out !

Nieprzeczytany post autor: Godlas88 »

Jestem początkującym traderem gram na platformie demo ok. 12 miesięcy i na koncie rzeczywistym ok. 2 m... Moje pytanie dotyczy SL i sytuacji która miała niedawno miejsce i którą nie do końca rozumiem, otóż ustawiony prze zemnie SL nie zamknął pozycji w oznaczonym miejscu, a w następstwie uaktywnił sie Stop Out i straciłem wszystkie środki (na szczęście nie było ich dużo) , po telefonie do biura obsługi Pani powiedziała, że czasami zdarzają się kotowania i trzeba być na to przygotowanym i takie sytuacje mają czasami miejsce. Przez cały czas który gram na platformie demo nigdy taka sytuacja nie miała miejsca, więcej nigdzie przez ponad rok jak interesuje się giełdą Forex nie trafiłem na informacje, że SL może "nie zadziałać", dodam że gram na platformie ECN, jeżeli ma to jakieś znaczenie.

W ostateczności zdecydowałem się na złożenie reklamacji do BM Alior i dzisiaj otrzymałem odpowiedź o której zaraz napisze, wcześniej jednak chciałbym bardziej przybliżyć i z wizualizować sytuację która miała miejsce dnia 22.05.2012, poniżej przysyłam dwa wykresy jeden 1D oraz tickowy wyraźnie opisane, głównie chodzi mi o sytuację z wykresu tickowego na którym widać jak cena Bid i Ask równomiernie przecinają linie ustawionego SL, który nie zamyka pozycji w wyznaczonym miejscu.


Zespół Nadzoru i Kontroli Zgodności z Prawem podpierając się paragrafem 50 ust. 5, który mówi:

http://www.aliorbank.pl/r...gulamin_OTC.pdf

§50 ust.5: Take Profit - warunek powodujący aktywowanie i przekazanie na rynek zlecenia zamykającego otwartą pozycję, gdy aktualna oferta rynkowa osiągnie określony poziom, mające na celu realizacje zysków z otwartej pozycji;

Który moim zdaniem, nie do końca odnosi się do sytuacji opisanej powyżej. Pomijając ten fakt, piszą dalej:

"zlecenie SL jest warunkiem powodującym aktywowanie i przekazanie na rynek zlecenia zamykającego otwartą pozycję, gdy aktualna oferta rynkowa osiągnie określony poziom. Realizacja zlecenia następuje po najlepszej dostępnej w danej chwili cenie rynkowej. Stąd też cena wykonania może różnić się od ceny ustawionej jako poziom SL, na co Biuro M. nie ma żadnego wpływu. W związku z faktem, że wystawione przez Pana zlecenie SL, przy dużej zmienności cen instrumentu EUR/TRY, nie mogło trafić na odpowiednią ofertę, pozycja została zamknięta poprzez Stop Out."

Reasumując, chodzi mi tylko o sytuację z wykresu tickowego na którym cena równomiernie przecina pozycję SL.

Bardzo proszę osoby bardziej doświadczone o odniesienie się do opisanej sytuacji.

Z góry dziękuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Godlas88 pisze:Realizacja zlecenia następuje po najlepszej dostępnej w danej chwili cenie rynkowej
i tyle w temacie

grałeś na instrumencie który ma duży spread za całą kasę więc to się skończyć inaczej nie mogło

ew. możesz poszukać kwotowań od innych brokerów czy ten PIK był wszędzie czy tylko u Twojego brokera
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

u nie ten wykres wyglada wogole zupelnie inaczej :)
twoja swieczka z 22 maja zaznaczona strzalka
najwyzsza cena 2,3368

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ruch zwrotny skończy się dokładnie w miejscu ustawienia SL

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Tig3r pisze:ew. możesz poszukać kwotowań od innych brokerów czy ten PIK był wszędzie czy tylko u Twojego brokera
A co to zmieni ? Bedzie moglo w taki sposob reklamowac ?
U mnie bylo 2.3432 alpari demo gft demo 2.3412 max tego dnia .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

To są właśnie uroki ECN. Oczywiście u innych brokerów też może się zdarzyć coś takiego, ale ECN ma urok przekazywania "gorącego kartofla" do różnych LP - jak pierwszy nie wejdzie to strata się pogłębia.

Dochodzi do tego, że para to egzotyk i niestety tak wychodzi.

Poślizgi to największe jak dla mnie niebezpieczeństwo na FX obok luk weekendowych, przed którymi oczywiście można się bronić (brak pozycji lub hedge).

Czy to był jeszcze piątek zaraz przed zamknięciem rynku?
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Godlas88
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2012, 16:33

Nieprzeczytany post autor: Godlas88 »

Akhh pisze: Czy to był jeszcze piątek zaraz przed zamknięciem rynku?
Właśnie jak to byłby piątek lub poniedziałek to nie miałbym do nikogo żalu tylko do siebie ale tutaj mi nie daje spokoju dodatkowo to, że to był wtorek godzina 21.44. No ale trudno chyba nie mam już wyjścia i nic nie da odwoływanie się od decyzji BM, trzeba się z tym pogodzić i myśleć jak się tu odegrać tylko dodatkowo przegrywam, że z takim nastawieniem mogę zanurkować jeszcze bardziej...

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

a co goracy kartofel ma do rzeczy, taka szpila nie ma prawa istniec, jedz do nich do siedziby, twardo domagaj sie rozmowy z prezesem i zapytaj go czy ma dzieci :mrgreen: a gdyby to byly wieksze pieniadze a szpila przez caly ekran z gory do dolu?, sami tego egzotyka oferuja, tak samo notowania z forexpros
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Jeśli tego nie ma nigdzie indziej tylko u nich jest taka szpila to trzeba reklamować bo to jawne oszustwo.

Dodano po 1 minutach:

Wklej ten problem tutaj: http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0

odniosą się do tego osoby z Aliora udzielające się w wątku
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

lucek34
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 28 lut 2012, 18:36

Nieprzeczytany post autor: lucek34 »

wystąpiła "luka cenowa" i Stop Loss nie zadziałał.

-na TRIC ci nie pokaże luki cenowej bo to wykres dopełniany (skoczy ci nagle w milisekunde 50 czy 100 ptk, to prawidłowo zaczyna rysować od tego skoku, a linie to tylko sobie dorysowuje z opóźnieniem sekundowym) i w taki sposób omija ci stopa.

-na jedno dniowym też tego nie zauwarzysz bo zadurzy jest rozstęp czasu.

Ale większość platform tylko dorysowuje sobie wykres po wielkich skokach giełdowych. Jak chcesz oglądać dobre wykresy to korzystaj ze http://stooq.pl

I nigdy nie ufaj też Stop Loss. Dziwie się że grasz od roku i niewiesz nic o lukach cenowych i dopełnianiu wykresów. Przecież w tamtym roku sierpień, wrzesień, pazdziernik, przy interwencjach bankowych występowały nom stop.

na zdjeciach dwa te same wykresy o tej samym czasie jeden świecowy bez uzupełnienia z lukami cenowymi, drugi lini uzupełniany.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ