Etyka rynku - Market makers

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Etyka rynku - Market makers

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Dyskusja wydzielona z
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 572#461572
Esco



http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 572#461572
lukas007 pisze: Jakie są perspektywy awansu, rozwoju ?
Mozesz zostac po latach takim guru :twisted:
Ale musisz miec zapal.. do robienia kariery.. umiec dymac.. kit wciskac.. motywowac innych.. :) najgorsze sa poczatki :lol:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

lukas007
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2011, 01:28

Nieprzeczytany post autor: lukas007 »

Nie satysfakcjonuje mnie Twoja odpowiedź, ale przynajmniej podbiłeś do góry wątek :) A Sebastian Zadora nie wydaje się być słabym analitykiem, więc nie wiem skąd ta ironia.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

lukas007 pisze: Załóżmy, że kandydat ma licencję maklera (może początek ścieżki na DI lub CFA). Nie ma doświadczenia praktycznego w tym zakresie (ma jednak doświadczenie z rynków finansowych), jednak wie o co chodzi w tym biznesie i szczegółów nauczyłby się bardzo szybko w praktyce.
Jeśli zaszedłeś tak daleko to..
lukas007 pisze:Jakie są perspektywy awansu, rozwoju ?
nie wiem skad to pytanie..

Gdziebys nie bylo najprostsza robota to sales.. dobry sales dobre salares :D
Gosc nabyl doswaidczenia i teraz robi to samo co przedtem ale sam.. jakby

Wg mnie te CFA,DI sie nie zwracaja.. w wiekoszsci przypadkow w PL :lol:
To musisz niezla fuche zlapac..
lukas007 pisze: Nie jest to na chwilę obecną moja wymarzona praca
czemu?
lukas007 pisze:ale od dłuższego czasu ciągnie mnie w tym kierunku.
powod?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

lukas007

Wiesz żeby u brokera MM osiągnąć sukces trzeba być sk... nem dużo bardziej bardziej niż w innych branżach.

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

lukas007 pisze:A Sebastian Zadora nie wydaje się być słabym analitykiem, więc nie wiem skąd ta ironia.
To ja może tylko dopowiem, że dyskusja o tym jakim jestem analitykiem jest bezprzedmiotowa, bo nie jestem analitykiem (rynkowym przynajmniej:) i nigdy nim nie byłem.
reptile pisze:umiec dymac..
reptile pisze:kit wciskac..
Dlaczego tak ogólnie? Proszę o konkrety, przykłady dymania i wciskania kitu na których Pan mnie rzekomo przyłapał. Inaczej ktoś gotów pomyśleć że jednak nie zna mnie Pan tak dobrze jak Pan tu uparcie deklaruje. Albo co gorsza, że wogóle nie zna się Pan na wszystkim tak dobrze jak wynika to z forumowej pozy.
Esco pisze:Wiesz żeby u brokera MM osiągnąć sukces trzeba być sk... nem dużo bardziej bardziej niż w innych branżach.
A to skąd Panie Moderatorze? Przecież innym użytkownikom daje Pan warna za takie obrażanie innych forumowiczów. Uważałbym na taką lekkość formułowania generalnych ocen dotyczących innych ludzi. Ja nie pojmuję jak można powiedzieć tak o kimś, o kim wiemy tylko gdzie pracuje.
Przecież zna Pan z tego forum choćby przypadki znęcania się nad moderatorami jako takimi (jako grupą). I sam Pan wie do czego te dyskusje prowadzą. Lub doprowadziłyby, gdyby nie warny i zakazy pisania.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Esco pisze:Wiesz żeby u brokera MM osiągnąć sukces trzeba być sk... nem dużo bardziej bardziej niż w innych branżach.
a skąd to niby ? z opowiadań czy z doświadczenia ? czy na zasadzie Franek powiedział Kaziowi, ale Franek słyszał to też od kogoś . Owszem kiepski broker MM może utrudniać, ale 90% opowieści jak to straciłem przez brokera to usprawiedliwianie się przed samym sobą. Czyli Kaziu traci u MM ale u ECN będzie zarabiał ? :mrgreen: Na dwóch kontach u MM nie widziałem żeby mi utrudniał. Owszem, jeden MM będzie miał wolą egzekucję, inny co innego. Jeśli to nie przeszkadza komuś w jego strategii i pod to broka wybiera, to nie piszmy bzdur że nie będzie zarabiał.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

To zdanie kieruje do całej branży- nie do pana osobiście.

Chyba każdy pracownik MM zdaje sobie sprawę ze żyje bezpośrednio ze straty klientów?
s_zadora pisze:Uważałbym na taką lekkość formułowania generalnych ocen dotyczących innych ludzi. Ja nie pojmuję jak można powiedzieć tak o kimś, o kim wiemy tylko gdzie pracuje.
W umowie każdego brokera MM jest ustęp mówiący o tym że jest przeciwna strona transakcji i informacja o konflikcie interesów.Proszę więc mi nie mówić ze zyski klienta są korzystne dla brokera.

To tak jakby piekarz dosypywał do mąki szkło a pobierał opłatę za pełnowartościowy produkt.

MM zamiast chleba daje nadzieje na zyski + szkło czyli ułomną pełna błędów "darmową" platformę z dodatkowymi funkcjonalnościami "opiekuna".

Wykorzystując ludzka naiwność i marzenia które często przechodzące w uzależnienie hodujecie sobie "bateryjki" do zasilania matrix'a którego sami tworzycie.

Rozumiem biznes to biznes - jednak w żadnej innej branży nie widzę aż tak wyraźnego i głębokiego konfliktu.

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Esco, matematyka działa na korzyść broka tak czy owak, jeśli brok utrudniałby ewidentnie traci klientów. Zgodzę się w jednym, prędzej czy później zarabiający trader w 90% otwiera konto u dobrego ECN.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Microbi

Wiesz tak się składa że ja racji zawodu i doświadczenia rozumiem dokładnie jak działają z z czego się składają platformy.

Microbi pisze:matematyka działa na korzyść broka tak czy owak
Jeśli tak to po co "dodatkowe funkcje"?
Czy tez dlaczego ja prywatnie mogę sobie załatwić szybsze i dokładniejsze kwotowania niż te które daje w MT4 broker dysponujący o wiele większymi środkami technologicznymi i finansowymi?

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Esco, możesz opisać te dodatkowe funkcje? Jestem ciekaw :-) Mt4 jest dla brokera i z tym się zgadzam, ale nie oznacza to że u brokera MM nie można zarabiać. Oczywiście do pewnej granicy , zresztą każdy brok MM ma ograniczenia dla klientów np. co do wysokości lota itd. Ludzie już nie dają tak się dymać , stąd pewnie nowe rachunki STP.

ODPOWIEDZ