Byle z trendem by Ink.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Na jakim TF najczęściej grasz

<M5
98
29%
M15
57
17%
M30
12
4%
H1
80
23%
H4
54
16%
> H4
40
12%
 
Liczba głosów: 341

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Przypływ sporej ilości wolnego czasu skusił mnie do założenia tego dziennika,

Do rzeczy

W swoich analizach będę się opierał wyłącznie na AT, jest to wiedza którą każdy kto chce cokolwiek wyciągnąć z FX powinien poznać, a moim zdaniem też jedyna ;)

TF dość wysoki na dzisiejsze standardy bo H4, czasami żeby się przyjrzeć bliżej zejdę do H1, ale to już max

Dziennik nie tyle ma służyć dla mnie co do ogólnej wymiany poglądów jak również wymiany zdań na temat analiz oraz wskazaniu drogi dla młodszych inwestorów ;)

Kolejnym ważnym elementem dziennika ma być miejsce gdzie będę w końcu mógł zaśmiecać swój własny jurnal ;)

W ankiecie nie dodało mi sie "<" więc opcja H4 znaczy H4 i więcej

Esco:Ankieta poprawiona:
Ostatnio zmieniony 31 mar 2012, 21:42 przez Ink., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Zapowiada sie ciekawie , mozesz wrzucic jakies screeny i troche blizej opisac technike gry ?
Pozdro
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Trend jest podstawowym pojęciem analizy technicznej i określa kierunek ruchu cen całego rynku bądź jakiegoś papieru. Trend ma podstawowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o kupnie czy sprzedaży, ponieważ jedna z podstawowych zasad analizy technicznej głosi, że inwestowanie zawsze powinno odbywać się w zgodzie z trendem (kierunkiem ruchu cen).

I ta definicja będzie mi towarzyszyć w tym jurnalu przez cały czas, ponieważ dużo dużo łatwiej jest grać z trendem niż szukać miejsca jego odwrócenia, co jest chyba główną przyczyną porażek wielu spekulantów

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

rabit Jako takiej techniki z prostymi zasadami tutaj nie będzie

Technika to PA i AT
Ale postaram sie to z grubsza opisać

Czyli określamy trend H4,D1 i wchodźmy tylko w kierunku trendu w związku z tym że posługiwać tutaj się będę dość wysokimi TF wejście w pozycję może być raz na dzień rz na tydzień lub jeszcze rzadziej, szukamy świetnych miejsc do profilowych zagrań a nie na odwrót, czyli jakość nie ilość

A prościej, szukamy końca korekty trendu głównego za pomocą AT :)

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Pierwsza analiza
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Re: Byle z trendem by Ink.

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

Ink. pisze: TF dość wysoki na dzisiejsze standardy bo H4, czasami żeby się przyjrzeć bliżej zejdę do H1, ale to już max
Kiedyś nie wyobrażałem sobie wyższego tf niż M15. Dzisiaj nie wyobrażam sobie szukania setupu na tf niższym niż H1 :) Taka tam ewolucja...

Powodzenia Ink.
Pewnie będzie na czym oko zawiesić.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Darkst pisze:Kiedyś nie wyobrażałem sobie wyższego tf niż M15. Dzisiaj nie wyobrażam sobie szukania setupu na tf niższym niż H1 Taka tam ewolucja...
Hehe dokladnie to samo mam .
Ink teraz juz wszystko jasne , napisales o wejsciu w L , czy wejdziesz w S po wybiciu dolem ?
BTW analize robie na wyzszych interwalach ale wejscia na M5 , ktora opcje mam zaznaczyc ?
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
sp2ews
Gaduła
Gaduła
Posty: 328
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:27

Nieprzeczytany post autor: sp2ews »

Powodzenia!
Napewno będę czytać, czasem postaram się również cos dorzucić..

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Z szerszej perspektywy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

rabit pisze:
Darkst pisze:Kiedyś nie wyobrażałem sobie wyższego tf niż M15. Dzisiaj nie wyobrażam sobie szukania setupu na tf niższym niż H1 Taka tam ewolucja...
Hehe dokladnie to samo mam .
Ink teraz juz wszystko jasne , napisales o wejsciu w L , czy wejdziesz w S po wybiciu dolem ?
BTW analize robie na wyzszych interwalach ale wejscia na M5 , ktora opcje mam zaznaczyc ?
Tą od analiz bo to one są decydujące moim zdaniem, bo gdyby nie one nie schodził byś na M5 :)

Wejścia w S zacznę szukać po odbiciu od pomarańczowej bandy na D1 lub po przebiciu LT na H4 i utworzeniu LL i LH, chociaż jak tak patrze na to D1 to wole poczekać pare dni dla pewności bo kupowanie lub sprzedawanie na S/R jest na zasadzie, albo sie uda albo nie, a ja szukam potwierdzonego trendu w danym kierunku aby zgarnąć min 100-200 pipek z jednego trejdu + jakaś piramidka

ODPOWIEDZ