AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
lukch

AMP Futures PL - NinjaTrader + dane CQG

Nieprzeczytany post autor: lukch »

AMP Futures PL to introducer (IB) AMP Global Clearing, który jest pod nadzorem Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oraz National Futures Association (NFA) - http://www.nfa.futures.org/BasicNet/Det ... e6qLDo8%3d (ani jednej skargi, interwencji nadzoru czy arbitrażu związanego z czymkolwiek (choćby formalnością) wg. oficjalnej strony NFA).

Dostęp do najpłynniejszych światowych rynków futures (indeksy giełdowe, waluty, energia, metale, instrumenty finansowe i dłużne, towary rolnicze i nietrwałe oraz mięsa). Prowizja na US futures odpowiada poziomowi 1,67 zł za kontrakt na WIG20 (biorąc pod uwagę wartościową zmienność indeksów). Regulowany charakter rynku (NFA&CFTC) gwarantuje brak problemów typowych dla brokera forex (możliwości gry przeciwko klientowi, niespójność danych między brokerami, rozciągłość spreadu na danych makroekonomicznych). Na rynku futures broker jest Twoim sprzymierzeńcem (masz tego pewność, ponieważ NFA robi audyty/kontrole średnio co 6 miesięcy - wchodzą do biura i wertują dokumentację dokładnie). Standardowy rynek giełdowy gdzie spread nawet jeśli wystąpi większy niż jedna jednostka zmiany ceny to jest pochodną normalnej gry rynkowej i niczego więcej (na 100%). Jednym słowem tradycyjny schemat brokerski, biorą zlecenie, płacisz prowizję, przekazują dalej i to wszystko. Wysokiej jakości dane od CQG bez filtracji gwarantują profesjonalne kwotowanie każdego ticku.

Platforma NinjaTrader z danymi CQG, darmowe demo:
http://www.ampfutures.pl/?page_id=70.

Zrzuty ekranu z NinjaTrader na Facebooku:
https://www.facebook.com/AMPFuturesPL

Handel bezpośrednio z wykresu, automatyczne strategie, drabinka cenowa (DOM), NinjaScript (pochodna C#), tester strategii, analiza rynku, bardzo ładne wykresy. Platforma warta uwagi, szczególnie przydatna dla początkującego jest funkcja symulacji rynku gdzie możemy sobie przywołać dowolny instrument w dowolnej dacie i sprawdzać nasze reakcje na zmiany ceny, można przyśpieszać rynek i zwalniać w kluczowych momentach dzięki czemu nie traci się tyle czasu jak na tradycyjnym demo w celu treningu i można go wykonać o dowolnej porze dnia (http://www.ampfutures.pl/?page_id=46).

W skrócie:
Zero opłat za brak aktywności;
$500 minimalne zasilenie konta;
$400 ES S&P 500 dzienny depozyt zabezpieczający;
Najtańszy i największy broker z platformą handlu NinjaTrader;
Akceptujemy wszystkie główne waluty (10 walut do wyboru);
Brak mies. opłat za rachunek;
Brak wymaganego min. obrotu;
24h wsparcie i Trade Desk;
Bezpośredni dostęp do giełdy;
Wybór dostawcy danych;
Darmowa platforma handlu.

Więcej na: http://www.ampfutures.pl

Camaro69

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Fajnie że ktoś tutaj to wkleił,może kontakt z wami wreszcię będzie lepszy-dotychczas nie bylo szans złapać nikogo na skypie a kontakt email konczyl sie tylko reklamowym spamem ;-)

Prowizje zamieszczone na stronie wcale nie są zbyt dobre -5 $ za emini SP500 hmm ja miałem w Lightspeed 0.60 centów prowizji plus opłaty giełdowe-wychodziło taniej,Chociaż platformą nie była Ninja ,jednak nie widzę az tak duzej wartosci dodanej by dopłacać.

Czy oferujecie dostęp do rynków Single Stock Futures chodzi mi głównie o ten segment Eurex'u albo do nowo otwartego dla nas rynku czyli NSE/BSE?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

lukch pisze:AMP Futures PL to introducer (IB) AMP Global Clearing, który jest pod nadzorem Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oraz National Futures Association (NFA) - http://www.nfa.futures.org/BasicNet/Det ... e6qLDo8%3d (ani jednej skargi, interwencji nadzoru czy arbitrażu związanego z czymkolwiek (choćby formalnością) wg. oficjalnej strony NFA).
Dzisiaj jestem niedysponowany...
Proszę wyjaśnić czy ta oferta jest porównywalna z tym...
Do 100% depozytu w obligacjach można wykorzystywać do realizacji transakcji walutowych i CFD

Bardzo niskie prowizje transakcyjne, tylko 0,08% (przy minimum 80 EUR)

Bogata oferta obligacji państwowych i korporacyjnych ///
Sprawa najważniejsza czy jest jakiś kontakt w języku polskim?.

Pozdrawiam.

Dodano po 1 minutach:

PS z góry dziękuje za wyjaśnienie.

Dodano po 2 minutach:

P od którego roku działają abyśmy mogli sobie wyrobić zdanie od kiedy pod CFTC i NFA nie ma żadnych skarg?.

Dodano po 3 minutach:
lukch pisze: Regulowany charakter rynku (NFA&CFTC) gwarantuje brak problemów typowych dla brokera forex (możliwości gry przeciwko klientowi, niespójność danych między brokerami, rozciągłość spreadu na danych makroekonomicznych). Na rynku futures broker jest Twoim sprzymierzeńcem (masz tego pewność, ponieważ NFA robi audyty/kontrole średnio co 6 miesięcy - wchodzą do biura i wertują dokumentację dokładnie). Standardowy rynek giełdowy gdzie spread nawet jeśli wystąpi większy niż jedna jednostka zmiany ceny to jest pochodną normalnej gry rynkowej i niczego więcej (na 100%). Jednym słowem tradycyjny schemat brokerski, biorą zlecenie, płacisz prowizję, przekazują dalej i to wszystko. Wysokiej jakości dane od CQG bez filtracji gwarantują profesjonalne kwotowanie każdego ticku.
Jeżeli to PRAWDA to jutro przenoszę do nich rachunek.
Daj namiary na priv...

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
mohertrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 132
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:56

Nieprzeczytany post autor: mohertrader »

zz pisze:Jeżeli to PRAWDA
CQG znajduje się na liście autoryzowanych Distributors of CME Group Market Data
więc o to że dane nie są filtrowane możesz być spokojny.

http://www.cmegroup.com/market-data/lic ... index.html


Pozdrawiam
_________________
Tnij straty głupcze II Euro albo socjalizm - wybór należy do ciebie II Kup tanio , sprzedaj drogo II

Cofi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 04 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post autor: Cofi »

Witam,
Generalnie oferta wydaje się ciekawa. Pomyślałem sobie, że może warto sprawdzić na rachunku demo jak to wszystko wygląda. Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś już zarejestrował rachunek demo? Ja próbowałem. Musiałem się trochę namęczyć żeby w ogóle zainstalować oprogramowanie, ale w końcu się udało. Czy po rejestracji powinienem otrzymać logi i hasło? Nic nie dostałem. Nie rezygnuję łatwo, ale takie problemy z założeniem rachunku demo nie wróżą nic dobrego.

Pozdrawiam

mrgatsby
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2009, 01:39

Nieprzeczytany post autor: mrgatsby »

Cofi pisze:Witam,
Generalnie oferta wydaje się ciekawa. Pomyślałem sobie, że może warto sprawdzić na rachunku demo jak to wszystko wygląda. Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś już zarejestrował rachunek demo? Ja próbowałem. Musiałem się trochę namęczyć żeby w ogóle zainstalować oprogramowanie, ale w końcu się udało. Czy po rejestracji powinienem otrzymać logi i hasło? Nic nie dostałem. Nie rezygnuję łatwo, ale takie problemy z założeniem rachunku demo nie wróżą nic dobrego.

Pozdrawiam
Witam, ja zarejestrowalemsie...tez czekalem na maila z loginem, okazalo sie ze podczas rejestracji nie mozna uzywac polskich znakow, po ponownej rejestracji bez nich, otrzymalem w przeciagu kilku minut wszystkei dane.

Pozdrawiam

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

Cofi pisze:Witam, generalnie oferta wydaje się ciekawa. Pomyślałem sobie, że może warto sprawdzić na rachunku demo jak to wszystko wygląda. Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktoś już zarejestrował rachunek demo? Ja próbowałem. Musiałem się trochę namęczyć żeby w ogóle zainstalować oprogramowanie, ale w końcu się udało. Czy po rejestracji powinienem otrzymać logi i hasło? Nic nie dostałem.
Przez 1-2 dni były problemy z rejestracją demo a wynikały z niemożliwości przetworzenia danych przez serwer CQG (polskich znaków). W efekcie serwer CQG nie wysyłał maila z loginem/hasłem jeśli w formularzu pojawiły się polskie znaki ... raportował jednak do nas poprawne utworzenie rachunku demo :-/ ... jako, że nie mam możliwości przywołanie firmy CQG do porządku to jedynym rozwiązaniem była informacja aby nie używać polskich znaków podczas generowania rachunku. Została stworzona szczegółowa instrukcja "krok po kroku" jak skonfigurować program do pierwszego połączenia i każdy kto zarejestruje się na demo jest do niej przekierowywany automatycznie po wysłaniu prośby. Do pomyślnej konfiguracji potrzebne są tylko: login/hasło z maila od CQG i program NinjaTrader z license key, które są na stronie wynikowej po rejestracji dema (license key i link do prawidłowej wersji NinjaTrader). Obecnie linki do tej strony "krok po kroku" są także na stronie rejestracyjnej dema na wypadek gdyby kogoś nie przekierowało.
mohertrader pisze:
zz pisze:Jeżeli to PRAWDA
CQG znajduje się na liście autoryzowanych Distributors of CME Group Market Data
więc o to że dane nie są filtrowane możesz być spokojny.
http://www.cmegroup.com/market-data/lic ... index.html
Pozdrawiam
Dokładnie :) ... dodam, że nawet Interactive Brokers podaje dane przefiltrowane, chyba średnią cenę z 1-2 sekund a nie czysty przepływ, a tymczasem na E-MINI transakcje bywają w odstępach po 0,1 sekundy.
Camaro69 pisze:Fajnie że ktoś tutaj to wkleił, może kontakt z wami wreszcię będzie lepszy - dotychczas nie bylo szans złapać nikogo na skypie a kontakt email konczyl sie tylko reklamowym spamem ;-)
Potwierdzam, klienci AMP Global Clearing z Chicago często otrzymywali spam tłumaczony (lub nie) na język polski przez Google Translate. Niestety nadal tak jest. Jednak nikt kto rejestruje się na AMP Futures PL takiego spamu nie otrzyma! Tutaj kontakt w języku polskim i tylko konkrety. Zostało to przeprowadzone w porozumieniu z właścicielem AMP Global Clearing. Oczywiście jeśli ktoś wcześniej rejestrował się bezpośrednio w AMP to może być niestety takowymi wiadomościami zasypywany, na co wpływu nie mam. AMP futures PL tego nie robi i robić nigdy nie będzie.
Camaro69 pisze:Prowizje zamieszczone na stronie wcale nie są zbyt dobre - 5 $ za emini SP500 hmm ja miałem w Lightspeed $0,60 centów prowizji plus opłaty giełdowe - wychodziło taniej. Chociaż platformą nie była Ninja, jednak nie widzę az tak duzej wartosci dodanej by dopłacać.
Starałem się unikać powszechnej w USA praktyki marketingowej w tej kwestii. Niewinnie brzmiące $0,60 centów plus "opłaty giełdowe" :), a rzeczywistość:

Broker (Lightspeed) - $0,60
Exchange - $2,28
NFA - $0,04
Clearing - $1,00
Dane (Zen-Fire?) - $0,40
Platforma - ???
= $4,32

Aby była jasność, nie znam oferty Lighspeed bo jeszcze się taki nie urodził co by znał oferty wszystkich brokerów, standardowe opłaty na rynku są jednak dla wszystkich brokerów takie same i są mi doskonale znane. Tylko po co później tłumaczyć każdemu co się z czego bierze i dlaczego mimo, że broker bierze $0,60 to klienta kosztuje to $4,32? Brak polskiego wsparcia, brak NinjaTrader. Oczywiście każdy lubi co innego, jednak ... to właśnie platforma jest miejscem pracy tradera. Więc opisywanie oferty bez platformy "tego co widzimy" to jak mówienie o dwóch różnych samochodach, że wprawdzie są inne, ale silnik ten sam więc jest to prawie to samo ...

Dodatkowo na stronie www.ampfutures.pl znajduje się informacja o możliwości negocjacji prowizji w oparciu o wyciąg z aktualnego brokera. Niestety zwykle bywa tak, że najmocniej o prowizje dopytują się osoby, które robią 5-10 kontraktów w miesiącu ... tymczasem na CME są brokerzy którzy do owych "reklamowych" najniższych stawek schodzą po np. 1 000 000 kontraktów obrotu ...

Pierwszy z brzegu broker CME, niech pozostanie anonimowy:

Level 1: $5,28 obrót w szt. 0-2499
Level 2: $5,22 obrót w szt. 2500-4999
Level 3: $4,98 obrót w szt. 5000-9999
Level 4: $4,74 obrót w szt. 10000-14999
Level 5: $4,50 obrót w szt. 15000-19999
Level 6: $4,28 obrót w szt. 20000-49999
Level 7: $4,06 obrót w szt. 50000-499999
Level 8: $3,86 obrót w szt. 500000-999999
Level 9: $3,66 obrót w szt. 1000000+

Warto więc dopytać (wiedzieć) ile te "opłaty giełdowe" wynoszą w $$$ i od jakiego obrotu stawka obowiązuje. Rzucanie kwotami z bannerów na pierwszej stronie mija się z celem.
Camaro69 pisze:Czy oferujecie dostęp do rynków Single Stock Futures chodzi mi głównie o ten segment Eurex'u albo do nowo otwartego dla nas rynku czyli NSE/BSE?
Wszystkie dostępne instrumenty są na stronie http://www.ampfutures.pl z podziałem na rynki.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2012, 02:14 przez lukch, łącznie zmieniany 5 razy.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

lukch pisze:Dokładnie Smile ... dodam, że nawet Interactive Brokers podaje dane przefiltrowane, chyba średnią cenę z 1-2 sekund a nie czysty przepływ, a tymczasem na E-MINI transakcje bywają w odstępach po 0,1 sekundy.
Tak,wiem.
Dlatego już kiedyś pisałem na forum że nie mam żadnej wątpliwości przyszłość świata leży w rynku regulowanym CME.
Jeżeli jednak wejdzie do Polski Interactive Brokers czy MB Trading
to również będzie wspaniała sprawa.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

lukch

Nieprzeczytany post autor: lukch »

zz pisze:
lukch pisze:Dokładnie Smile ... dodam, że nawet Interactive Brokers podaje dane przefiltrowane, chyba średnią cenę z 1-2 sekund a nie czysty przepływ, a tymczasem na E-MINI transakcje bywają w odstępach po 0,1 sekundy.
Tak, wiem. Dlatego już kiedyś pisałem na forum że nie mam żadnej wątpliwości przyszłość świata leży w rynku regulowanym CME. Jeżeli jednak wejdzie do Polski Interactive Brokers czy MB Trading to również będzie wspaniała sprawa. Pozdrawiam.
Brokerzy z US naprawdę nie palą się na polski rynek ;-). 90% obrotu generują z amerykańskich klientów a dodatkowe 7-8% z Kanady ... reszta = świat ... uwzględniający Tajlandię, Singapur, Australię i co tylko jeszcze przyjdzie na myśl. Niestety brutalna prawda jest taka, że 2-3 dobrych klientów z Chicago potrafi zrobić miesięcznie więcej obrotu niż pewnie całe to forum razem wzięte.

Dobrą sprawą jest fakt prowizji w US, które pozwalają po minimalnej zmianie ceny (na E-MINI jest to 0,25 pkt) być na plus. Wejście, ruch 0,25 pkt. wyjście i jest zysk. Na polskiej giełdzie potrzeba do tego całych 2-3 pkt (zmiana na FW20 o 1 pkt) zależy kto jakie ma prowizje. Wartość kontraktu S&P E-MINI ok. $70 000 ($12,5 za 0,25 pkt.) a prowizja $5 tj. 0,00714% ... FW20 wartość ok. 23000 zł (10 zł za 1 pkt) a prowizja 10 zł tj. 0,04347% ... to jest ponad 6x większa niż na S&P E-MINI i to zostawiając w spokoju kwestię płynności i zmienności :-). Tutaj naprawdę istotniejsze jest aby być po właściwej stronie rynku, każda prowizja, które daje Tobie maksymalną możliwą jakość i możliwość zarobku po minimalnym kroku notowania jest prowizją uczciwą. Takie jest moje zdanie.
zz pisze:Od którego roku działają abyśmy mogli sobie wyrobić zdanie od kiedy pod CFTC i NFA nie ma żadnych skarg?
16 lutego 2012 departament brokerski AMP Trading (założony w 2007) połączył się z firmą clearingową AMP Global Clearing (założoną w 2010) pod jej nazwą pozostawiając za sobą nazwy AMP Trading i AMP Futures. AMP Futures PL jest brokerem wprowadzającym AMP Global Clearing.

Co do czasu trwania bez skarg to sytuacja nie uległa zmianie bez względu, którą nazwę wyszukają Państwo w systemie BASIC. AMP koncentruje się na przeciwdziałaniu powstawaniu problemów a jeśli już zaistnieją to są rozwiązywane szybko i z korzyścią dla tradera (skoro nikt nie zdecydował się iść do nadzoru).

od 2007 AMP Trading - ID: 0391936 http://www.nfa.futures.org/BasicNet/Det ... wkgRmus%3d
od 2010 AMP Global Clearing - ID: 0412490 http://www.nfa.futures.org/BasicNet/Det ... e6qLDo8%3d
zz pisze:Jeżeli to PRAWDA to jutro przenoszę do nich rachunek.
Dokładam wszelkich starań aby na stronie http://www.ampfutures.pl nie było ani jednego nieprawdziwego zdania.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

lukch pisze:Aby była jasność, nie znam oferty Lighspeed bo jeszcze się taki nie urodził co by znał oferty wszystkich brokerów, standardowe opłaty na rynku są jednak dla wszystkich brokerów takie same
Też nie znam oferty tego brokera ale zdaje się, że exchange i NFA policzyłeś podwójnie skoro w tym konkretnym przypadku liczysz koszty w jedną stronę. Pewnie przez pomyłkę. :wink:

Te prowizje, które podałeś na swojej stronie to za obrót w jedną stronę czy w obie? Jeśli w jedną to faktycznie drogo w porównaniu z innymi brokerami i nie wiem jak mają się one do tego:
http://www.elitetrader.com/vb/showthrea ... did=215781
Ale OK. W końcu nikt nie będzie tego robił za darmo. Moim zdaniem dla osób nieznających angielskiego to i tak może być dobra oferta w porównaniu z CFD oferowanymi przez market makerów z polskim językiem czy też kontraktami na polskiej giełdzie.
Poza tym to pierwsza taka oferta na polskim rynku, to też istotne.

ODPOWIEDZ