OPCJE WALUTOWE - journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

GRASZ NA OPCJACH ???

TAK i to regularnie
5
5%
TAK, ale tylko czasami
5
5%
KIEDYS cos tam probowalem
16
14%
NIGDY nie uzywalem czegos takiego
85
77%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

OPCJE WALUTOWE - journal

Nieprzeczytany post autor: seba »

witam wszystkich

dziennik ten bedzie troche inny niz wszystkie...mianowicie bedzie o OPCJACH WALUTOWYCH :)
cele tego dziennika sa dwa....pierwszy to nauka gry na opcjach....drugi to mobilizacja bo ostatnio niestety dosc znaczenie odpuscilem ten temat, a szkoda bo to fajna rzecz...moze to ze bede musial tu cos napisac co jakis czas zmobilizuje mnie do przylozenia sie do tego :lol:
nie ukrywam ze licze tez na sugestie i podpowiedzi bardziej doswiadczonych osob :)

osobom ktorym sie spodoba, a nie maja poki co pojecia o opcjach na poczatek polecam temat na naszym forum:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=18482

metoda gry dosc prosta - wsparcia/opory, linie trendu i fibo z wysokich TF
opcje - przewaznie digital lub digital range...z dosc duzym RR zeby 1 wygrana pokryla 5-6 stratnych
konto real - poki co beda male stawki...jezeli wszystko zacznie wychodzic tak jak powinno - beda coraz wieksze

po kazdym otwarciu opcji w miare mozliwosci zostanie wstawiony screen z MT4 wraz z krotkim opisem:
- target - niebieska pozioma linia
- data wygasniecia - pionowa czerwona linia
- czerwona liczba - cena opcji
- zielona liczba - mozliwa wygrana
- czerwone koleczko - czas otwarcia opcji

zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie :)

========================================================================================

OPCJA nr 1
TYP: European Digital BELOW
INSTRUMENT: USDCHF
CENA: 17,00 pkt
TARGET: ponizej 0,9043
TERMIN: 12.03.2012 godz: 16:00
OPIS: trend spadkowy od poczatku stycznia...zobaczymy czy cena odbije sie od poziomu 38,2% i spadnie ponizej 0,9043....okolo 140 pipsow i ma na to okolo 4 dni handlowe - do poniedzialku 12.03 :)

Obrazek

OPCJA nr 2
TYP: European Digital ABOVE
INSTRUMENT: AUDUSD
CENA: 13,74 pkt
TARGET: powyzej 1,0900
TERMIN: 23.03.2012 godz: 16:00
OPIS: mozliwe ze utworzyly sie 4 fale...jezeli 4 fala zakonczy sie na poziomie fibo 30% i zacznie sie tworzyc 5 wzrostowa jest szansa ze powedruje powyzej 1,0900...ma na to czas do 23.03 czyli okolo 13 dni handlowych...poki co brakuje ok 330 pipsow.

Obrazek

========================================================================================

na pierwszy wpis wystarczy....zobaczymy jak sie temat bedzie rozwijal
wszystkie wypowiedzi mile widziane (byle w temacie :) )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

seba ciekawy temat , w sumie nigdy nie gralem na opcjach ale chetnie poobserwuje twoje zmagania . Niestety musze stwierdzic ze obie opcje moim zdaniem nie trafione , ale rynek zweryfikuje .
Powodzenia .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

CITYGo
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 sty 2012, 10:09

Nieprzeczytany post autor: CITYGo »

Dwa pytania u jakiego brokera inwestujesz?
Czy nie latwiej byłoby otworzyć LONG STRADLLE z dłuzszym terminem wykonalnosci?
Wojtek1976

Awatar użytkownika
Patyk89
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:28

Nieprzeczytany post autor: Patyk89 »

Lamerskie pytanie:

Czym są opcje walutowe?

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Interesowałem się kiedyś opcjami, ale nigdy nie udało mi się zgłębić tematu. Chętnie będę wpadał podczytać! Podoba mi się samo założenie.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Patyk89 pisze:Lamerskie pytanie:

Czym są opcje walutowe?
Przed tego typu pytaniem należy użyć przycisku szukaj:

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... Findex.php

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

rabit pisze:seba ciekawy temat , w sumie nigdy nie gralem na opcjach ale chetnie poobserwuje twoje zmagania . Niestety musze stwierdzic ze obie opcje moim zdaniem nie trafione , ale rynek zweryfikuje.
calkiem mozliwe...dlatego staram sie wybierac takie z duzym RR zeby jedna trafiona pokryla ewentualne straty na kilku przegranych
ale ostatecznie czy trafione czy nie trafione przekonamy sie jak juz wygasna...poki co zyja sobie swoim wlasnym zyciem...dobrze wyglada ta nr1 z USDCHF. polecialo dzis okolo 90 pipsow w dobra strone. zobaczymy jak bedzie jutro
CITYGo pisze:u jakiego brokera inwestujesz?
XTB poki co
szalu nie robia ale na poczatek moga byc
CITYGo pisze:Czy nie latwiej byłoby otworzyć LONG STRADLLE z dłuzszym terminem wykonalnosci?
LONG STRADDLE to opcje vaniliowe. na vaniliowych sie zbytnio nie znam. te delty, gammy, vegi jakos do mnie nie przemawiaja ludzkim glosem :/ po za tym w STRADDLE chodzi o to zeby cena wybila sie w jedna albo druga strone i od rozmiaru tego wybicia zalezy nasz zysk. tutaj w binarnych jest troche inaczej. poki co opcje europejskie duzo bardziej mi pasuja. i co bardzo wazne sa tansze takze do nauki jak znalazl :)

a co do tych terminow wygasania to sam nie wiem. jeszcze tego nie "wykumalem" do konca
zdarza sie ze ze czasami cena dojdzie tam gdzie ma dojsc...po czym leci w przeciwna strone, a opcja dopiero wygasa...wiec termin byl za dlugi
zdarza sie tez ze cena idzie w dobra strone ale za wolno...opcja wygasa..po czym cena np dopiero za 2 dni dochodzi tam gdzie miala dojsc ale juz beze mnie...czyli tym razem termin za krotki :lol:
Patyk89 pisze:Lamerskie pytanie:
Czym są opcje walutowe?
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... hp?t=18482

========================================================================================

o poprzednich opcjach narazie nie ma chyba co pisac...zyja sobie swoim wlasnym zyciem. zobaczymy jak sie dalej sprawa potoczy
dzis krolowala formacja RGR hehe
doszly dwie nowe opcje:


OPCJA nr 3
TYP: European Digital BELOW
INSTRUMENT: USDJPY
CENA: 17,81 pkt
TARGET: ponizej 80,30
TERMIN: 13.03.2012 godz: 16:00
OPIS: najpierw 3 tygodnie duzych wzrostow. teraz juz 2 tydzien z kolei konczy sie porzadnym pin barem. mloty, doji czy tam wazki. jak zwal tak zwal. mozliwe tez ze robi sie RGR. target ustawiony na poziomie 80,30 tuz ponad fibo 30%. jezeli RGR sie nie stworzy ale cos innego spowoduje spadek ceny tez bede zadowolony :) byleby tylko zdarzylo do wtorku. poki co brakuje ponad 130 pipsow

Obrazek


OPCJA nr 4
TYP: European Digital BELOW
INSTRUMENT: OIL
CENA: 22,00 pkt
TARGET: ponizej 122,30
TERMIN: 13.03.2012 godz: 16:00
OPIS: ropa tez jest dosc wysoko...tez mozliwe ze stworzy sie RGR. w okolicy widac opor z kwietnia na poziomie 126,70. tagret praktycznie na poziomie fibo 23,6. tak czy inaczej bede bardzo zadowolony jak do wtorku spadnie o 3,5 dolara :)

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

A czy to nie jest tak, że opcję można w trakcie komuś opchnąć? Na WIG20 coś takiego funkcjonuje.

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

seba jakieś pomysły na NFP jutrzejsze?
Ja na razie widzę rozciągnięte wyceny opcji na majorsy.
Ale chyba na noc nie będę ustawiał tylko poczekam do południa i zobaczę jak się sytuacja wyklaruje.
A same opcje na NFP wyglądają interesująco. W kalendarzu FFactory podają forecast 209k poprzednio 243k a broker wycenia to następująco:
Obrazek

Można by zaryzykować "pewniaka" na 160k za 87 pkt do zgarnięcia 13pkt. ale jak to bywa z pewniakami to wiemy :D

Wyceny majorsów na ten moment:

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
seba
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 paź 2010, 17:06

Nieprzeczytany post autor: seba »

Stforex pisze:A czy to nie jest tak, że opcję można w trakcie komuś opchnąć? Na WIG20 coś takiego funkcjonuje.
jak najbardziej...mozna opcje zamykac przed czasem...nie wszystkie bo nie wszystkie ale akurat te ktore ja uzywam maja taka mozliwosc.
kazda opcja ma dwie ceny. BID i ASK. po ASK sie kupuje po BID sprzedaje :)
opcje sa na biezaco wyceniane. na screenie ponizej masz dwie rybryczki. "otwarcie" i "cena rynkowa". jak widac np pierwsza opcje mozna zamknac z reki z zyskiem 10,76 pkt. pozostale sa na minusie poki co, ale do wygasniecia zostalo jeszcze dosc duzo czasu wiec czekamy na to co sie wydarzy na rynkach

Obrazek
daromanchester pisze:seba jakieś pomysły na NFP jutrzejsze?
tutaj potrzeba bardziej wiedzy na temat analizy fundamentalnej niz opcji hehe...
moja wiedza o danych makro konczy sie na tym ze sprawdzam kiedy sa jakies wazniejsze i staram sie wtedy nie handlowac hehe...
takze pomimo szczerych checi nie pomoge za bardzo :lol:
daromanchester pisze:Można by zaryzykować "pewniaka" na 160k za 87 pkt do zgarnięcia 13pkt. ale jak to bywa z pewniakami to wiemy :D
no ja wlasnie poki co boje sie pewniakow hehe
chociaz zobaczymy...mam jeden pomysl moze niedlugo sie odwaze :)
tylko wtedy z 6-7 takich pewniakow musi trafic zeby w razie czego jedna strata nie bolala az tak bardzo :)

========================================================================================

w miedzy czasie pojawila sie kolejna opcja - tym razem na EURUSD
znalazlem ciekawa sytuacje z fibo. na 3 roznych TF cena praktycznie idealnie dotknela 3 roznych poziomow fibo.
odpowiednio: 23,6, 38,2 i 50. na sile mozna bylo tam znalezc tez jakis poziom S/R i LT wiec nie moglem sie oprzec pokusie i zagralem na spadek
nie wiem czy dosc jasno opisalem o co mi chodzi dlatego mysle ze screen ponizej wszystko wyjasni :)

Obrazek

OPCJA nr 5
TYP: European Digital BELOW
INSTRUMENT: EURUSD
CENA: 18,27 pkt
TARGET: ponizej 1,3100
TERMIN: 14.03.2012 godz: 16:00
OPIS: wyjasnienie dlaczego w gruncie rzeczy znajduje sie na screenie powyzej...takze wyczekujemy spadku o 180 pipsow do srody...standardowo zobaczymy jak bedzie... :)

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ