Big Dog Breakout Strategy

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Big Dog Breakout Strategy

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Big Dog Breakout Strategy
Dzienny zysk w okolicach: 30-50 pipsów

-------------------------------------

Strategia jest bardzo prosta. Nie potrzeba do niej żadnych wskaźników. Te wbudowane w platformę MT4 w zupełności wystarczą.

1) Interesują nas tylko pary dolarowe typu edek czy kabel. W tym opracowaniu skupie się na kablu (USD/GBP)
2) Otwieramy TF M15
3) O godzinie 14:00 rysujemy pionową linię na wykresie (kolor "magneta" na rys.).
4) O godzinie 16:00 powtarzamy punkt 3. i rysujemy kolejną pionową linię na wykresie (kolor "magneta" na rys.).
5) Rysujemy dwie poziome linie. Pierwsza na wysokości najwyższego punktu między 14 a 16, a druga na wysokości najniższego punktu między 14 a 16 (kolor niebieski na rys.)

Stworzyliśmy właśnie "boxa", z którego będziemy grać na tzw. "breakout". Prościzna. Powinno to wszystko wyglądać tak:


Obrazek

Kiedy mamy już "boxa" wtedy ustawiamy zlecenia zlecenia oczekujące. Na dole boxa ustawiamy sell stop, a na górze buy stop.

Stop Loss dla zlecenia sell stop ustawiamy na wysokości buy stop, natomiast dla zlecenia buy stop stop loss ustawiamy analogicznie - na wysokości buy stop. Kiedy otworzy się nam któreś ze zleceń wtedy niezwłocznie anulujemy drugie. Przykładowo - kiedy otworzy nam się S-ka wtedy usuwamy L-ke.

Idealny target: 30-50 pipsów. W strategii tej warto również używać trailling stopa o wartości 15 pipsów.

Spostrzeżenia autora systemu:
1. Jeśli dystans między High i Low boxa wynosi mniej niż 50-60 pipsów wtedy ewentualne wejście może być bardzo profitowe
2. Jeśli dystans między High i Low boxa wynosi więcej niż 50-60 pipsów wtedy ewentualne wejście może być mniej profitowe
3. Dane z USA ogłaszane są na ogół między 14:00, a 16:00.
4. Sygnały są "aktualne" tylko dla danego dnia. Następnego dnia - jeśli nie nastąpi wybicie z boxa - należy czekać na 14:00 - 16:00 i wyznaczyć nowego boxa.

Przekład z Forex Factory.
Autor systemu: dznmrd.

Dziękuję użytkownikowi ygrek1975 za podesłanie linka do systemu.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2012, 11:57 przez Good Will Hunting, łącznie zmieniany 2 razy.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Testowałem dawno temu . Proste to może i jest ,ale nie daje profitów. Mało jest dni ,że taki box działa... :mrgreen:
Jak ktoś chce sprawdzić to polecam wpakować panca eagle by luktom ,ten box.
Wtedy wszystko ładnie widać .

Często zdarzają się fałszywe wybicia ,potem cofka o kilkadziesiąt pipsów i tak dalej. Bez sensu.

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

System powinien być profitowy przy prawidłowym zarządzaniu zleceniem.Taki Box to tylko niewielka cześć dziennej zmienności a cena robi zazwyczaj znacznie więcej.

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

dopisz czy godzina 14-16 to naszego czasu PL... bo na platofrmi moze byc przeuniecie i bedzie to pewnie wplywalo na sysa

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

ridera, 200 stron na forexfactory, masa pochwał. Zdaje sobie sprawę że może nie jest to system który daje sygnały do wejścia w L-kę na samym "dole" świeczki ale myślę że tyle pozytywnych opinii na FF nie wzięło się z kosmosu. Oczywiście dla Ciebie może to być "bez sensu" ale ja jednak wolałbym się skupić na konkretach niż na demagogii.

Proszę, 7 ostatnich dni (więcej mi się nie chcę sprawdzać):

Wczoraj:
Obrazek

22 lutego:
Obrazek

21 lutego:
Obrazek

20 lutego:
Obrazek

17 lutego:
Obrazek

16 lutego:

Obrazek

15 lutego:
Obrazek

Co my tu mamy? 6:1. Przy TP równym 30 pipsom daje to wynik ponad 100 pipsów z ostatniego tygodnia.

System jak dla mnie lepszy niż "System MAX" :wink:
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Good Will Hunting pisze:200 stron na forexfactory, masa pochwał
Poczytaj sobie inne tematy tego typu to i Ty sobie to odpuścisz .Masa jest systemów na breakeout'y . Spójrz ile razy cena wychodziła na chwilkę z boxu i potem wracała.Jaką masz pewność ,że to nie fałszywe wybicie? Jaki plan zarządzania kapitałem ? Dla mnie to takie coś w stylu "może się uda ".
Przy takiej grze też odpada takie coś jak BE. Bo wtedy to już w ogóle będzie klops.

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

dopisz czy godzina 14-16 to naszego czasu PL... bo na platofrmi moze byc przeuniecie i bedzie to pewnie wplywalo na sysa
Ze screenów by wynikała, że 15 -17 naszego czasu ...

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Widzisz, tydzień (tydzień?) bez forum prawie niczego Cię nie nauczył. Nadal masz problemy z rozumieniem tego co pisze i tzw. nadinterpretacją. Zauważ że w moim poście nigdzie nie pojawiło się ani jedno słowo w stylu: "to najlepszy system świata!". Dokonałem zwykłego przekładu z tematu, który podlinkowałem i to wszystko. Wiem, że istnieje masa systemów "breakoutowych", sam niedługo będę korzystał z breakoutowego robota (z tą różnicą że box będzie tworzony w zależności od ceny, a nie od godziny). Ogólnie masz rację - jest tego masa, każdy breakout (no, prawie każdy) ma podobne minusy itd. ale jaki jest problem sprawdzić ten system na własnej skórze? Określenie że coś nie działa, bo inne systemy oparte na podobnej zasadzie nie działają jest delikatnym uproszczeniem. Zresztą co to za problem przetestować coś co wymaga od nas 5 minut spędzonych przy komputerze między godzinami 15:58, a 16:03.

Pytasz o MM, cóż przecież w pierwszym poście jasno stoi. Albo TP albo SL. Poza tym myślę że to oczywiste aby w takim systemie grać zmiennym lotem aby zawsze ryzykować określony % na transakcję.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2012, 12:12 przez Good Will Hunting, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
Archanioł
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 24 lip 2011, 20:03

Nieprzeczytany post autor: Archanioł »

Problem z takim systemem jest chyba taki, że po okresie profitowym przyjdzie np okres 5-10 dni z rzędu kiedy zaliczymy SL.
I co wtedy?
Znika wiara w system i zaczynają się problemy ...

Cadermo

Nieprzeczytany post autor: Cadermo »

Chcę Ci tylko i innym oszczędzić nerwów i stresów... Testowałem to i to gra nie warta świeczki . :mrgreen: Zrób sobie choćby backtest z ostatnich 3-4 miesięcy i oblicz ,czy warto się w to bawić ,skoro mi nie wierzysz...
Archanioł pisze:Znika wiara w system i zaczynają się problemy ...
Wtedy następuję kolejne olśnienie ,kolejnym systemem i tak w kółko....To jest właśnie największe zło. Bo zamiast doskonalić jedną strategię ,to ludzie szukają co chwila nowych i tracą tylko czas. Najpierw chwalą jeden system ,piszą o super wynikach ,potem przychodzi rozczarowanie to system jest już do dupy. Następnie nowy system i znów zachwyt ,podniecenie i znów rozczarowanie . Niektórzy mają tak non stop 8)
Ostatnio zmieniony 24 lut 2012, 13:04 przez Cadermo, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ