High Probabilty Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

High Probabilty Trading

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Witam

Zakładam po raz pierwszy journal żeby pokazać moją strategię opartą o kilkuletnie doświadczenie i otwarcie oczu przez Pana R. Minera.

Publikować będę plany, otwarcie pozycji oraz pełne zarządzanie pozycją.
Otwarcie powinno być pokazane dosłownie w kilkadziesiąt sekund po otwarciu transakcji na moim blogu - WWW w moim profilu (tutaj będzie wolniej, ale też będę się starał szybko), a jeśli chodzi o zarządzanie pozycją to obiecuję najpierw umieścić wpis na blogu dopiero później przestawić SL w rzeczywistości.

Blog po angielsku (albo w języku angielski przypominającym czasami mniej czasami bardziej) i zachęcam do komentowania również po ang na blogu.

Strategia:


1. Proste fale Eliota - formacja 5-falowa oraz korekty ABC

2. Zniesienia Fibo i projekcie - zgrupowania to potencjalnie miejsca zakończenia fali,korekty.

3. DTOSC indykator (może być również stochastyk) Kiedy dostaję sygnał na wyższym TF na szybszym DT (1h dla fx) przenoszę się na mniejszy (15min 5min) i czekam na sygnał w tę samą stronę na wolniejszym DT.

4. Wielkość pozycji oczywiście uzależniona od SL - ryzyko to 2-4%.

5. Zawsze otwieram dwie pozycje. Założeniem pierwszej jest szybszy zysk i zamknięcie najczęściej na pierwszym zgrupowaniu, założeniem drugiej jest większy zysk i zamknięcie na dalszym zgrupowaniu. Czyli np pozycja otwarta na korekcie ABC w punkcie C z założenia powinna być zamknięta po przebiciu punktu A.




Chwilę o mnie:

Mam 31lat. Na rynku od około 8. Zaczynałem od GPW, futów, później forex. Od 4lat Forex to mój jedyny zawód.
Gównie zajmuję się DT (ale na blogu pokaże też pozycje na dziennych TF z GPW - między innymi teraz mam S na KGHM ze SL powyżej 146zł)
Również skalpuję na przebicia w czym jak dotąd osiągnąłem największy sukces, ale z racji specyfiki systemu nie będę go prezentował.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 08:40 przez Akhh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Na blogu zaprezentowane są pozycje z wczoraj (wszystko na żywo można sprawdzić no na FF). Dzisiaj wcześnie rano zamknięta długoterminowa pozycja na GBP/USD na +108pips z 12pips SL.

Plan na dzisiaj na blogu już jest.

Tutaj skrócona wersja:

AUD/USD


Obrazek




AUD/USD jest w trakcie 5-falowego ruchu (moze być oczywiście więcej, ale ja staram się nie komplikować)

Potencjalne minima 5 fali są zaznaczone na niebiesko.
Troszkę jest tego dużo w związku z tym tłumaczę co to za poziomy zaczynając od prawej:

1. Ostatni duży ruch w górę.
2. Projekcja fali 1-3 (czyli cały ruch w dół aż do puntku 3) przyłożona od punktu nr 4
3. Projekcja fali 2-3 od pkt 4.
4. Projekcja odwrotna fali korekcyjnej 3-4.

Plan jest taki: Po dotarciu do jednego z poziomów obserwuję szybki DT na H1. Jeśli dostanę sygnał buy, przenoszę się na 5min TF, i tam czekam na sygnał buy z wolniejszego DT i otwieram pozycję.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 08:41 przez Akhh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

EUR/USD


Obrazek


EUR/USD jest w trakcie fali C korekty ABC.

Na niebiesko zaznaczone są potencjalne miejsca odwrócenia trendu. Plan otwarcia pozycji taki sam jak dla AUD/USD
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

WoŁodia

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

Daj linka do bloga. Dlaczego po angielsku? nie tylko ja ale większość wolałaby po polsku. Na początek pierwsza szpilka, rysunek AUDUSD jeżeli to ma być struktura 5 falowa to podstawową zasadą jest, że fale 4 nie zachodzą na fale 1 w takim razie należałoby to rozpisać w inny sposób. Zastanów się być może lepiej jest pisać w ojczystym języku, przecież nie gęsi i ...
Życzę powodzenia i dużych zysków.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Little Scalper pisze:Dopingować chyba nie trzeba :)

Akhh pisze:Również skalpuję na przebicia w czym jak dotąd osiągnąłem największy sukces, ale z racji specyfiki systemu nie będę go prezentował.
Na przebicia czego ?
Przebicia szczytów i dołków - w zależności od rynku mogą być to dzienne, ale mogą być to ekstrema brane z 5min.

Co do języka to tutaj będzie po polsku - blog po angielsku. Raz - więcej odbiorców i różnych opinii, dwa mam troszkę znajomych poza Polską i oni nic by z tego nie zrozumieli.
A 3 zawsze troszkę człowiek się podszkoli.

Do do linka do bloga to jest wystarczy kliknąć w www w moim profilu. Boję się linki dawać bo zaraz będzie, że nie wolno etc.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

WoŁodia pisze:Daj linka do bloga. Dlaczego po angielsku? nie tylko ja ale większość wolałaby po polsku. Na początek pierwsza szpilka, rysunek AUDUSD jeżeli to ma być struktura 5 falowa to podstawową zasadą jest, że fale 4 nie zachodzą na fale 1 w takim razie należałoby to rozpisać w inny sposób. Zastanów się być może lepiej jest pisać w ojczystym języku, przecież nie gęsi i ...
Życzę powodzenia i dużych zysków.
Ciekawa uwaga zmieniająca troszkę postać rzeczy.
Nie zawsze wszystko się dostrzega, ale teraz w zależności od sytuacji można uznać, że fale 1-3 to korekta ABC, a teraz zaczynamy 3 falę wzrostową.

Czyli jeśli pójdzie w dół - uznam, że miałem rację z 5falowym ruchem (mimo złamania zasady)
Jeśli w górę (ponad ostatni szczyt w takim wypadku wzrostowej fali nr 1) to będzie znaczyło o co najmniej 5 falowym ruchu w górę - który można wykorzystać łapiąc się po pierwsze na korektę czyli falę 4 i grając longa, a później na potencjalny koniec fali 5 i shorta.

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Widzę, że odrobinę przydałby Ci się DT ;)
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

A o co chodzi w tytułowym "High probability trading"? Bo sądziłem, że to jakaś nowatorska koncepcja. Rozumiem, że polega to na zestawianiu wybranych sygnałów, co ma dać duże prawdopodobieństwo trafności...?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Stforex pisze:A o co chodzi w tytułowym "High probability trading"? Bo sądziłem, że to jakaś nowatorska koncepcja. Rozumiem, że polega to na zestawianiu wybranych sygnałów, co ma dać duże prawdopodobieństwo trafności...?
Mniej więcej. Odnosi się to jednak bardziej do tytułu książki Pana R. Minera, z której zaczerpnięty jest raz - wskaźnik (chociaż może to być stochastic, macd), a koncepcja sygnałów z dwóch, czy 3 różnych TF jest oczywiście dobrze znana, ale przede wszystkim odrzucenie wszystkich skomplikowanych form jakie przybiera korekta czy trend na rzecz prostych 5 falowych ruchów i korekt ABC.

Co do wysokiej skuteczności to skalpem zawsze miałem około 50% i to w zupełności wystarczało do zarabiania i dla mnie wysoka skuteczność to 50-60%, we wszystko co powyżej i ma korzystny R:R średnio wierzę.

Ja zawsze skupiam się na wybieraniu transakcji z rozsądnym, ale możliwie najmniejszym SL. 20pipsów SL to dla mnie praktycznie max, bo złapanie 50-100pipsów na podstawie H1 i mniejszych wcale łatwe nie jest. Stąd też moje szybkie (często za szybkie - jak wczoraj kiedy wyrzuciło mnie z EUR/USD za szybko a pozycja była otwarta 5pips poniżej maxa) zabezpieczanie pozycji na początku.

Jak to będzie wychodziło można zobaczyć na żywo.

Np ostatnio miałem tydzień gdzie zrobiłem prawie 30% jednego konta z ryzykiem około 5% na transakcję i skutecznością 45% Ilość transakcji - 20. . Także ja osobiście nie gonię za super skutecznością - jakoś mam takie przekonanie, że w moim przypadku nie tędy droga - chociaż wiadomo, że cały czas dążę do większej skuteczności.

Żeby oczywiście nie było, że robię co tydzień 30% konta ;) to tylko przykład akurat bardzo udanego tygodnia z taką skutecznością
Ostatnio zmieniony 14 lut 2012, 10:20 przez Akhh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Stforex pisze:A o co chodzi w tytułowym "High probability trading"? Bo sądziłem, że to jakaś nowatorska koncepcja. Rozumiem, że polega to na zestawianiu wybranych sygnałów, co ma dać duże prawdopodobieństwo trafności...?
Mniej więcej. Odnosi się to jednak bardziej do tytułu książki Pana R. Minera, z której zaczerpnięty jest raz - wskaźnik (chociaż może to być stochastic, macd), a koncepcja sygnałów z dwóch, czy 3 różnych TF jest oczywiście dobrze znana, ale przede wszystkim odrzucenie wszystkich skomplikowanych form jakie przybiera korekta czy trend na rzecz prostych 5 falowych ruchów i korekt ABC.

Co do wysokiej skuteczności to skalpem zawsze miałem około 50% i to w zupełności wystarczało do zarabiania i dla mnie wysoka skuteczność to 50-60%, we wszystko co powyżej i ma korzystny R:R średnio wierzę.

Ja zawsze skupiam się na wybieraniu transakcji z rozsądnym, ale możliwie najmniejszym SL. 20pipsów SL to dla mnie praktycznie max, bo złapanie 50-100pipsów na podstawie H1 i mniejszych wcale łatwe nie jest. Stąd też moje szybkie (często za szybkie - jak wczoraj kiedy wyrzuciło mnie z EUR/USD za szybko a pozycja była otwarta 5pips poniżej maxa) zabezpieczanie pozycji na początku.

Jak to będzie wychodziło można zobaczyć na żywo.

Np ostatnio miałem tydzień gdzie zrobiłem prawie 30% jednego konta z ryzykiem około 5% na transakcję i skutecznością 45% Ilość transakcji - 20. . Także ja osobiście nie gonię za super skutecznością - jakoś mam takie przekonanie, że w moim przypadku nie tędy droga - chociaż wiadomo, że cały czas dążę do większej skuteczności.

Żeby oczywiście nie było, że robię co tydzień 30% konta ;) to tylko przykład akurat bardzo udanego tygodnia z taką skutecznością

ODPOWIEDZ