FiboCluster - czyli coś do znajdywania fibo klastrów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
Foreksjusz Trajder
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2012, 00:11

FiboCluster - czyli coś do znajdywania fibo klastrów

Nieprzeczytany post autor: Foreksjusz Trajder »

Witajcie

To mój pierwszy post, wybaczcie że nie napiszę go w dziale dla początkujących, ale nie mam pytania na które bym tam nie znalazł odpowiedzi, poza tym forum czytam od kilku miesięcy, przeczytałem je prawie od deski do deski, wiele się nauczyłem z niego dlatego w zamian postanowiłem dać coś od siebie, a tak na pierwszy strzał . :)

FiboCluster to wskaźnik (bardziej jednak skrypt), który znajduje klastry/zagęszczenia fibonacciego na wykresach w oparciu o rozrysowane obiekty Fibonacciego expansion i retracement. Każdy kto wyznacza na wykresach takie poziomy pewnie spotkał się z niedogodnością wynikająca z ilością poziomów, czasami wystarczy wstawić kilka obiektów żeby wykres był posiekany liniami do tego stopnia że trudno jest z niego cokolwiek odczytać. To co robi mój skrypt to usuwa niepotrzebne poziomy, a zostawia te które się na siebie nakładają, albo porostu oznacza te poziomy linią.

Zastosowanie:

1. Rysujemy zniesienia fibonacciego na wykresie.
2. Dodajemy wskaźnik do wykresu.

Parametry:

  • Match_Precision - określa dopasowanie poziomów jakie będą składać się na kalster (w pipsach)
    Levels_Density - ilość poziomów które będą składać się na klaster
    Paint_Cluster_Line - rysuje horyzontalną linię w miejscu klastra (poziomy składające się na klaster w opisie lini)
    Remove_All_Obj_Fibos - usuwa wszystkie obiekty fibo z wykresu, przydatne w przypadku parametru powyżej

Przykład:

Obrazek

i po zastosowaniu:

Obrazek


Wszystko powinno się uruchomić tylko raz, ale ...
skrypt dodany do wykresu będzie się uruchamiał za każdym razem jak np. przełączymy wykresy, i może usuwać obiekty fibo, dlatego po wykorzystaniu najlepiej usuwać go z wykresu.
Aby uruchomić skrypt za każdym razem trzeba go dodawać do wykresu, można tą czynność usprawnić np dodając skrót klawiszowy.
Może ktoś wie jak tą przypadłość usprawnić.

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Zródła: http://www.wrzuc.to/of6Xfrhq.wt
i w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

fajne, fajne

Dodano po 1 minutach:

daj znac to moze wspolnie zaprojektujemy 2 fajne wskazniki.

jesli mozesz to swoj fibo cluster wrzuc tez do nas na forum, do tej sekcji:
http://tradingarsenal.com/indicators-exepert-advisors/

zapowiada sie ciekawie...

ODPOWIEDZ