BOSSAFX - konkurs 2011

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.

Wezmiesz udział w konkursie ?

Tak
51
57%
Nie
38
43%
 
Liczba głosów: 89

WoŁodia

BOSSAFX - konkurs 2011

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

Czy kierujesz się sercem, czy rozumem zapisz się już dziś na drugą edycję konkursu BossaFX 2011 i wygraj 100000 CHF.

http://bossafx.pl/

Awatar użytkownika
Grzeesiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 31 maja 2008, 15:53

Nieprzeczytany post autor: Grzeesiek »

Ile w tamtym roku % zarobił zwycięzca? Pamięta ktoś?
"...jest to na ogół człowiek pewny siebie, który doszedł do tego, kim jest, własną pracą i który potrafi pogodzić się z krytyką lub porażką, nie tracąc wiary w siebie. Człowiek ten nie dopuszcza do siebie uczuć zazdrości, zawiści ani lęku."

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Zwycięzca edycji 2010, limuzynyxl z Białegostoku, w pięć tygodni na konkursowym rachunku zarobił 815%, inwestując głównie w EUR/USD, wspierając się USD/PLN i rynkiem srebra.
W I edycji brali udział zarówno weterani FX – nawet moderatorzy forów forexowych – jak i zupełni nowicjusze, traktując konkurs jako formę inteligentnego spędzania czasu na rynkowych zasadach.
Cytując ze strony :)
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Grzeesiek pisze:Ile w tamtym roku % zarobił zwycięzca? Pamięta ktoś?
Ja polecam szersze statystyski:
http://bossa.pl/_gAllery/aid21928/11-01 ... afx_v4.pdf
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

s_zadora pisze:
Grzeesiek pisze:Ile w tamtym roku % zarobił zwycięzca? Pamięta ktoś?
Ja polecam szersze statystyski:
http://bossa.pl/_gAllery/aid21928/11-01 ... afx_v4.pdf
Bossa jak zwykle robi dobrą robotę :)
Bardzo fajne statsy - szkoda, że stop losy i tp potraktowaliście jako jedność (mogą być gracze stosujący SL ale nie stosujący TP).
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

green7 pisze:Bossa jak zwykle robi dobrą robotę
Jak zwykle bardzo miło słyszeć i dziękujemy. A co sądzicie o dodatkowym Rankingu Automatów, który zaplanowaliśmy biorąc pod uwagę głosy programistów w ubiegłorocznej edycji, jak również stale rosnące zainteresowanie tym tematem? Będziecie uczestniczyć?
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

s_zadora pisze:
green7 pisze:Bossa jak zwykle robi dobrą robotę
Jak zwykle bardzo miło słyszeć i dziękujemy. A co sądzicie o dodatkowym Rankingu Automatów, który zaplanowaliśmy biorąc pod uwagę głosy programistów w ubiegłorocznej edycji, jak również stale rosnące zainteresowanie tym tematem? Będziecie uczestniczyć?
Na pewno jest to dużo lepsze rozwiązanie niż to co zrobiła konkurencja, "wycinając" całkiem możliwość stosowania robotów...

Dla mnie jako wady zasad konkursu wymieniłbym:
- trochę późna informacja o nim... 3 tygodnie to niby dużo czasu ale niekoniecznie jeśli chce się przygotować nowego robota lub przetestować aktualne u danego brokera

- no i automaty są ciut dyskryminowane pod względem nagrody :)

Ale ogólnie ja jestem na tak.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

green7 pisze:no i automaty są ciut dyskryminowane pod względem nagrody
Zgadza się, ale wynika to z faktu że jednak cały czas zdecydowana większość inwestorów nie "oddaje swoich kont pod opiekę" Expert Advisors (co nie znaczy że nie korzystają z innych narzędzi pisanych w MQL4 które tylko wspierają handel, ale nie składają zleceń). Ponieważ konsekwencja działania, szybkość reakcji i możliwość nieprzerwanej pracy stanowią niepodważalną, potencjalną przewagę robotów nad inwestorami "ludzkimi" zdecydowaliśmy się w Rankingu Głównym utrzymać wyłączenie EA, aby zapewnić wszystkim równe szanse.
Przyznam że osobiście jestem ciekawy wyników osiąganych w tym dodatkowym Rankingu Automatów ze względu na późniejsze porównania skuteczności strategii wykorzystywanych bezpośrednio przez ludzi i przez roboty. Myślę że takie pytanie - JAK JEST SKUTECZNIEJ? - zadaje sobie wielu inwestorów. I mam nadzieję że ten Konkurs chociaż częściowo pomoże na nie odpowiedzieć. Jak widać było po ubiegłorocznej edycji Konkursu, w bossie bardzo lubimy statystyczne, miarodajne porównania.
green7 pisze:trochę późna informacja o nim... 3 tygodnie to niby dużo czasu ale niekoniecznie jeśli chce się przygotować nowego robota lub przetestować aktualne u danego brokera
Mimo wszystko mocno trzymamy kciuki za wszystkich programistów i ich roboty :)
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

green7 pisze:Dla mnie jako wady zasad konkursu wymieniłbym:
- trochę późna informacja o nim... 3 tygodnie to niby dużo czasu ale niekoniecznie jeśli chce się przygotować nowego robota lub przetestować aktualne u danego brokera
Dokładnie.. nie wiem czy to nie specjalnie, co konkurs w branży to, czuć że ktoś rzuca petardę młodym.. żeby się zagrzali :D
A potem.. nie dociagnięcia.. zaskoczenia ..itd.
s_zadora pisze:green7 napisał:
no i automaty są ciut dyskryminowane pod względem nagrody

Zgadza się, ale wynika to z faktu że jednak cały czas zdecydowana większość inwestorów nie "oddaje swoich kont pod opiekę" Expert Advisors (co nie znaczy że nie korzystają z innych narzędzi pisanych w MQL4 które tylko wspierają handel, ale nie składają zleceń).
Zawsze można dopisać coś ala dll,api gdzie do zlecenia autoamtycznego dodawane byłby jakiś komentarz czy cos w tym stylu..

Tylko, żeby ranking był porządny.. top100 :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

reptile pisze:green7 napisał:
Dla mnie jako wady zasad konkursu wymieniłbym:
- trochę późna informacja o nim... 3 tygodnie to niby dużo czasu ale niekoniecznie jeśli chce się przygotować nowego robota lub przetestować aktualne u danego brokera

Dokładnie.. nie wiem czy to nie specjalnie, co konkurs w branży to, czuć że ktoś rzuca petardę młodym.. żeby się zagrzali
A potem.. nie dociagnięcia.. zaskoczenia ..itd.
To z ciekawości zapytam - ile czasu Panom zajmuje przygotowanie i przetestowanie nowego robota?

Jeśli chodzi o terminy - oczywiście nikt z bossy nie zakłada, że w ciągu 3 tygodni jakie zostały do rozpoczęcia Konkursu lub nawet 6 tygodni, jakie pozostały do daty w której zamykamy rejestracje całkiem początkujący inwestor może się nauczyć jak skutecznie i systematycznie handlować na rynku forex (nawet bez pisania automatów). To raczej termin na sprawdzenie naszej oferty, warunków handlu i załatwienie formalności związanych z przystąpieniem do rywalizacji. Mam nadzieję że czasu wystarczy również na przystosowanie standardowo używanej strategii do warunków konkursowych - bo tu oprócz skutecznej strategii rynkowej zapewne trzeba pomyśleć o jakiejś strategii rankingowej - jak w każdym konkursie.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

ODPOWIEDZ