KOD - (EA) Inspiration under construction...

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.

Czy byłbyś skłonny pomóc w eksperymencie (EA) Inspiration under construction..

1. tak, jeśli będę umiał (nie wiem w czym mogę pomóc jeszcze)
34
44%
2. nie, nie mam czasu
10
13%
3. tak - testy
19
24%
4. tak - kodowanie
8
10%
5. tak - planowanie i organizowanie
4
5%
6. tak, ale nie za darmo
3
4%
 
Liczba głosów: 78

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

KOD - (EA) Inspiration under construction...

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Zakładam hipotetycznie temat pod journal

:arrow: (EA) Inspiration under construction...

Może pojawią się tutaj jakieś kody, wskaźniki itp potrzebne do EA... tzn liczę :wink: (jeśli ŁowcaG się zgodzi)


xpep może naskrobasz kawałek kodu o którym myślisz w kwestii Zig ZAG z modułu A1. konsolidacje

Myślicie, że można tak tworzyć EA? Modułami do tego grupowo i że coś z tego wyjdzie?
Kilka moich propozycji :roll:
Ostatnio zmieniony 03 cze 2010, 15:06 przez reptile, łącznie zmieniany 1 raz.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
gieroj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 25 lut 2010, 16:11

Nieprzeczytany post autor: gieroj »

Jeśli LowcaG się na to zgodzi i upubliczni kod to jak najbardziej.
Myślę że jak każdy doda coś nowego od siebie to może z tego wyjść ciekawy robot.
EA można tworzyć modułami (funkcjami) . W właściwościach robota można zadeklarować włączanie i wyłączanie danej funkcji.
Od czasu do czau mogę coś naskrobać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dzień dobry, mam na imię Paweł i jestem przegrywającym."

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

EA szkielet

Nieprzeczytany post autor: reptile »

gieroj pisze:Jeśli LowcaG się na to zgodzi i upubliczni kod to jak najbardziej.
Sądzę, że nie będzie problemu :roll:
Zawsze można napisać coś od początku, a może trzeba będzie.
Inicjatywa kolegi bardzo ciekawa, tylko nie ma czasu .. programowanie,planowanie,testowanie i tak w kółko ... więc "experiment" może być ciekawy.
gieroj pisze:EA można tworzyć modułami (funkcjami) .
Pewnie, każdy kto jest już stażem w kodowaniu to ma swojego rodzaju "szablon" czy api gdzie łatwo i szybko można sobie coś dopisać lub podpiąć metodą Copy'go&Paste'go. :D
gieroj pisze:W właściwościach robota można zadeklarować włączanie i wyłączanie danej funkcji.
Od czasu do czau mogę coś naskrobać.
Masz jakiś pomysł na taki szkielet jakby samo organizującego się kodu dla nowych modułów przypisanych wg propozycji lub coś w ten ton?

Może z tematu wyjdzie jakiś przydatny innym mix know how :roll:

Przydatne funkcje MQL
Forex Strategy Builder i Trader
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
gieroj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 25 lut 2010, 16:11

Nieprzeczytany post autor: gieroj »

Pewnie, każdy kto jest już stażem w kodowaniu to ma swojego rodzaju "szablon" czy api gdzie łatwo i szybko można sobie coś dopisać lub podpiąć metodą Copy'go&Paste'go. Very Happy
Ok podzielę się swoim szablonem.
Praktycznie składa się z samych funkcji. Nie jestem autorem niektórych z nich i tu podziękowania dla Luktoma .

Dla przykładu szablon jest już uzupełniony kilkoma w pełni modyfikowalnymi średnimi. Kolejne funkcje będą dodawane bez usuwania poprzednich.
Jeśli będą chętni (początkujący programiści) mogę omówić jak dodawać swoje funkcje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dzień dobry, mam na imię Paweł i jestem przegrywającym."

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

gieroj pisze:śli LowcaG się na to zgodzi i upubliczni kod to jak najbardziej.
reptile pisze:Sądzę, że nie będzie problemu Rolling Eyes
Nie bedzie, problemu :)

Mysle, ze problemem moze byc moje podejscie do badan, odnosnie filozofii okreslania kiedy jest trend( (+ silny trend), kiedy konsolidacja, postaram sie naswietlic jak to widze i jezeli przekona to innych, to dokladnie kod opisze i wyjasnie co i jak.
reptile pisze:Pewnie, każdy kto jest już stażem w kodowaniu to ma swojego rodzaju "szablon" czy api gdzie łatwo i szybko można sobie coś dopisać lub podpiąć metodą Copy'go&Paste'go.
Tak, taki szablon to nie problem, tylko trzeba ustalic na wstepie co tak na prawde badamy i ogolna koncepcje, bo mega ogolny szablon jest o kant D. itd.

Masz jakiś pomysł na taki szkielet jakby samo organizującego się kodu dla nowych modułów przypisanych wg propozycji lub coś w ten ton?
Ja mam :) nawet jeden napisalem, ale o tym nizej. :)


Wiec do rzeczy (opis wersja skrocona ;) , dluzsza napisze juz w samym watku dotyczacym EA jak wroce z wyjazdu ):
(w duzej czesci sie powtorze)

I. Wg. mojej ogolnej koncepcji(narazie pomijajac "silny trend"), jesli chodzi o trend i konsolidacje, nalezy odroznic ustalanie kierunku otwarcia pozycji, od tego czy jestesmy w trendzie czy tez konsolidacji.

1) I tak:
a) Mamy trend, wtedy otwierajac pozycje TP>SL (nie wazne w ktorym kierunku, dlatego testuje losowe otwarcia) mamy duze szanse ze wyjdziemy do przodu, stad tez wziela sie zasada, ze TP musi byc wieksze od SL, i tak dzialaja trend followery...

b) Mamy konsolidacje, wtedy otwierajac TP < SL i otwierajac losowo takze prawdopodobnie wyjdziemy do przodu, i tak dzialaja scapele tzn. w takich warunkach najlepiej dzialaja.

2)
Druga sprawa jest kierunek w ktorym otwieramy pozycje (niezaleznie czy to jest pkt. a czy b) , to drugi element ktory moze przechylic szale na nasza strone.


II) Oczywiscie fajnie sie mowi, jak jest trend to TP>SL a jak konsolidacja to SL>TP, ale wlasnie cala w tym sztuka, to wlasnie okreslenie kiedy jest trend a kiedy konsolidacja.

I dlatego mysle, zeby podejsc od drugiej strony jesli chodzi o ta kwestie. A co jesli by sprawdzic jakie pozycje ostanio chwodza czesiej, takie z TP>SL czy tez SL>TP i w zaleznosci od tego okreslic czy znajdujemy sie w trendzie czy tez w konsolidacji.
Tu pojawia sie poziom stabilnosci, czyli, czy to ze w ciagu ostanich N transakcjiach dominowaly TP>SL oznacza ze w ciagu nastepnych K transakcjach bedzie tak samo?
Czy moze tez, to tez zawiera w sobie trendy i konsolidacje ;)

Wiec stad pomysl badania roznych koncepcji/funkcji/metod ktore okeslaja czy jestesmy w trendzie czy tez konsolidacji, badac je mozna wlasnie wynikami transakcjami w zaleznosci od TP i SL.

W tym miejscu spokojnie moge udostepinc ten "szablon" do testowania metod (tylko go bardziej opisze), ale w dalszym ciagu to bedzie szablon do testowania, o EA do handlu nizej. ;)

No i teraz jest jeszcze sprawa metod okreslania kierunku w ktorym nalezy otworzyc pozycje, ten modul/szablon mam praktycznie napisany i tez moge go udostepnic (ale z pewnych wzgledow upublicznic wolal bym go dopiero gdzies koniec czerwca poczatek lipca). To EA opiera sie na trzyekranowym systemie wg. koncepcji ELDERA (mniej wiecej).
Sklada sie z trzech modulow:(polecam przeczytanie koncepcji w jego ksiazce)
1) Badanie skutecznosci metod najwyzszego ekranu, ktory okresla kierunek na najwyzszym TF (tutaj najczesciej uzywane srednie itp.)
2) Badanie skutecznosci metod sredniego TF uwzglednione sa wyniki z wyzszego TF. tutaj najczesciej uzywane sa oscylatory itp.
3) Juz sam system ktory uwzglednia metody z pierwszych dwoch punktow plus MM plus okreslanie TP i SL (ale tu juz nie nie wymyslilem zbyt wielu metod ;) )

Ogolnie wszystko jest bardzo modulowe i mozna spokojnie dodawac metody, wlaczac niezaleznie itd. itd. bede musial zrobic mega instrukcje obslugi (w sumie to juz prawie napisana) jesli chodzi o dodawanie metod uzywanie itp.


Na koncu mozna trzeba bylo by polaczyc te dwa podejscia, czyli do okreslania kierunku, i do okreslania czy jestesmy w trendzie czy konsolidacji.

Tak czytam siebie, i widze ze pisze troche "po ciulu" jakt o mowi znajomy, ale w glownym watku napisze co i jak.

W brew pozorom, "najtrudniejsze" z tego wszystkiego sa testy, bo zajmuja duzo czasu i pozniejsza ich analiza (to juz prostsze ).

Jesli chodzi o trzyekranowy system Eldera, wstepnie dodalem metody jakie mi tam przyszly do glowy i testowalem na ramach czasowych 1D-4H-1H nazwijmy to optymalizowalem(bo robilem to pobieznie) w latach 2007-2009, a na koncu testowalem na eur/usd 2010 styczen-maj i co prawda TP i SL dalem po 200 pipsow, system wskazal wszystkie shorty (w sumie dobrze) (niestety na tym kompie nie mam wynikow to nie wkleje) w zwiazku z tym skutecznosc mial dosyc dosyc wysoka. Ale osobiscie dazyl tym do sprawdzenie jak sie sprawuje na nizszych TF, bo tak wysokie sa po za obszarem mojego zainteresowania.

Ostatecznie, jestem zwolennikiem testowania, i sprawdzania wszystkich koncepcji i metod. Ale sie rozpisalem a tresci malo ;). Ok, podsumowujac, jestem za upublicznieniem zrodel i to zrobie tyklo je uporzadkuje i opisze ladniej komentarze :) + opisze (postaram sie z obrazkami) o co mi chodzi z tym trendem i slinym trendem

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Ewolucja Tradera Etap: 7 - początki

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Wiele osób często pisze, że przetestowało .. miliony systemów i strategii .. zastanawiam się czy wyszły z tego jakieś lepsze wnioski dla testujących podczas tych testów.

Czyli w tym temacie omawiamy, pytamy o kod i ew. modyfikujemy a w journalu przedstawiamy wyniki/wnioski badań i analizy po modyfikacji i jakie zostały wykonane.
Dobrze może będzie pisać w wierszach " Temat postu: " wersja by odwołać się do posta w journalu z tytułem (może będzie przejrzyście).

Z chaosu zróbmy porządek. :wink:
Coś za coś .. (niech się inni przekonają dlaczego super robotów nie ma za free i ile trzeba włożyć pracy)
LowcaG pisze:W brew pozorom, "najtrudniejsze" z tego wszystkiego sa testy, bo zajmują dużo czasu i późniejsza ich analiza (to juz prostsze ).
Zróbmy tak by Ci którzy tego jeszcze nigdy nie robili.. (badań,analiz,testów) mieli jakąś podstawę do rozumienia po co to badać i jak :wink: (włączenie w eksperyment)
Żeby było jakoś edukacyjnie jeśli to możliwe. :roll:

Każdy kiedyś w końcu chce jakoś zacząć Programowanie - podstawowe EA i dojść do Etapu: 7 na drodze :arrow: Ewolucji Tradera

W poszukiwaniu konsensusu i kompromisowanie .. CDN .. :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
jarek sumek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: jarek sumek »

Jak macie czas i chęci to zaprogramujcie takie coś:

Zasada działania to trejdowanie tylko w jednym kierunku. Żadnych SL i TP. Tylko zlecenia na wzrost BUY. Warunkiem jest działanie na jednym TF i zawieranie transakcji BUY po wzrostowej świecy z danego TF. Kolejna transakcja też musi być po wzrostowej świecy, ale cena musi być wyższa. A wielkość lota stała dla każdego zlecenia.
Wiadomo, że to działa tylko na trendach, ale właśnie o to chodzi.
Matematyka jest po naszej stronie i extremum dodatnie zawsze można wykorzystać.
Jeszcze wystarczy dostawić do tego trailing stop średnioważony pozycjami i mamy prosty zyskowny system.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

tryb gry w trendzie

Nieprzeczytany post autor: reptile »

jarek sumek pisze:Wiadomo, że to działa tylko na trendach, ale właśnie o to chodzi.
Może jako tryb gry w trendzie ma sens.. ale
jarek sumek pisze:Żadnych SL i TP
w końcu TP musi być :lol:
jarek sumek pisze:Jak macie czas i chęci to zaprogramujcie takie coś:
Rozumiem, że piramidujesz ... (masz do tego MM ? Wg ciebie lepiej piramidować, czy zamykać i otwierać kolejne ordery [takie same, większe?] )

Zobaczymy jak to pójdzie... najpierw muszą się wyklarować jakieś realniejsze praktyczne założenia tematu. :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

fajna inicjatywa REPTILE, naprawde ciekawy wątek :) bede tu zagladal, w koncu cos ciekawego szykuje sie do poczytania ;) nie znam sie kompletnie na programowaniu ale wnioski plynace z roznych analiz moge przydac sie przy budowaniu brakujacych elemetow strategii kazdego z nas :) sukcesow!
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
jarek sumek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 29 mar 2010, 00:12

Re: tryb gry w trendzie

Nieprzeczytany post autor: jarek sumek »

reptile pisze:Rozumiem, że piramidujesz ... (masz do tego MM ? Wg ciebie lepiej piramidować, czy zamykać i otwierać kolejne ordery [takie same, większe?] )
Zobaczymy jak to pójdzie... najpierw muszą się wyklarować jakieś realniejsze praktyczne założenia tematu. :roll:
Z piramidowaniem jest ten plus, że nie zajmuje dużo czasu i praktycznie stale są zyski. Strata jest jak pierwsza pozycja będzie na szczycie, ale to wyjątki i to, że wolumen jest rozkładany na nowe pozycje sprawia, że jedna lub dwie pozycje nie zrobią większej szkody z właściwym MM. A piramida może iść w setki % przy ryzyku np. 5%.

TP może być jakoś zakodowany jeśli już system ma być w pełni robotem, ale nie będzie to sztywna wartość tylko liczona wzorem na odległość, zasięg korekt i czas wchodzenia kolejnych pozycji.

A tak poza tym to chętnie skonfrontowałbym takie EA wg mojego pomysłu z jakimś skalpującym robotem.

ODPOWIEDZ