BOSSAFX

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
3
9%
Poza paroma minusami są ok
9
28%
Przeciętny
7
22%
Mają wiele wad
5
16%
Stanowczo odradzam
8
25%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

stef pisze:W testerze strategi na platformie bossafx udaje mi się sciągnąć dane historyczne np. dla okresu M15 maksymalnie od marca 2011 do dziś (poza wyjątkami np. EURUSD które pewnie udostępnia MT4). Czy jest jakiś sposób czy metoda żeby pobrać dłuższą historię i od czego to zależy? W opcjach znalałem pozycje 'słupki w histori' i 'słupki na wykresie' ale nie dopatrzyłem się zależności z testerem. Prośba o możliwie wyczerpująca odpowiedź.
Jedyną metodą aby posługiwać się w testach dłuższą historią danych, jest zgromadzenie ich na własnym dysku. Platforma MT4 działa w ten sposób, że wszystkie dane historyczne, które pobiera z serwera zapisuje w odpowiednim katalogu na dysku (np. BOSSAFX/History). Za pomocą parametru, który Pan wskazał "słupki w historii" może Pan wyregulować jak długą historię Pana platforma będzie przechowywać na dysku. Po osiągnięciu przez platformę zadanego limitu, najstarsze dane zaczną być przez platformę kasowane. Najlepiej zatem (jeśli pojemność dysku nie jest ograniczeniem) ustawić ten parametr max. duży (np. wpisać same "9", a po zatwierdzeniu to pole wypełni się wartością maksymalną - niestety nie jest to wartość nieograniczona). Przy takiej konfiguracji może Pan zacząć "zbierać" historię.
Jak to wygląda od strony serwera? My na serwerze oferujemy zawsze pewne "okno" historyczne o ściśle określonej długości (liczonej w słupkach - jest to stała długość dla danego interwału). Długość tego przesuwającego się okna jest również pewnym parametrem, którego "obejść" się nie da. Zatem fakt że broker nie oferuje dłuższej historii nie jest kwestią tylko jego arbitralnej decyzji, ale wynika z ograniczeń platformy.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

s_zadora pisze:Jedyną metodą aby posługiwać się w testach dłuższą historią danych, jest zgromadzenie ich na własnym dysku.
Ale to mowa o danych z bossafx ?
s_zadora pisze: Za pomocą parametru, który Pan wskazał "słupki w historii" może Pan wyregulować jak długą historię Pana platforma będzie przechowywać na dysku
A luki tez sie da regulwoac ? :lol:
s_zadora pisze:Po osiągnięciu przez platformę zadanego limitu, najstarsze dane zaczną być przez platformę kasowane.
To pewne ?Nigdy o tym nie słyszalem,ani praktycznie nie zaznalem.
Wiem natomaist ze .hst jest jak baza regulowana opcjami ile ma pobierac.
s_zadora pisze:Zatem fakt że broker nie oferuje dłuższej historii nie jest kwestią tylko jego arbitralnej decyzji, ale wynika z ograniczeń platformy.
Jakiego znow ograniczenia?Bo praktyka pokazuje odwrotnie :?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

trav
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 08 sie 2012, 14:58

Nieprzeczytany post autor: trav »

trav pisze:Witam,

Mam otwarty rachunek forexowy w bossie. Zainstalowałem Bossefx na telefonie ale niestety po wpisywaniu loginu i hasła od logowania na rachunek na stronie internetowej nie mogę się zalogować. Pokazuję się tylko komunikat invalid account. Oczywiście dane wpisuje poprawnie i serwer wybieram do gry w realu.
Zmieniłem hasło na krótsze i już mogę się zalogować do bossy za pomocą aplikacji mobilnej.

Awatar użytkownika
juliasent
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 12 maja 2012, 21:45

Nieprzeczytany post autor: juliasent »

Czy w tym roku w październiku też będzie konkurs BOSSAFX?

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Na razie nic w tym temacie jednoznacznie nie mogę powiedzieć.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

none
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 09 sty 2012, 12:16

Nieprzeczytany post autor: none »

Panie Sebastianie czy przygotywywana jest aktualizacja rozszerzenia bossaFX-GPW do nowej wersji nola z poprawkami ? bo słyszałem ze dwa tygodnie i już bedzie a tu z 1,5 miesiąca i nie widze ? problemy ?

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Ponieważ już wcześniej zdecydował się Pan prowadzić dyskusję na ten temat bezpośrednio z osobą odpowiedzialną u nas - Michałem Dłubakiem - proszę zapytanie w tej kwestii skierować bezpośrednio do niego.
Mieliśmy już przecież nieporozumienia na forum związane z dwutorową komunikacją oraz nieprecyzyjnymi pytaniami w tej kwestii (dość skomplikowanej - to fakt) i dlatego proponuję dyskusję kontynuować a nie zaczynać od początku.
Od tamtego czasu jak widzę minął niecały miesiąc, nie 1,5 także nawet w tej kwestii nie mam pewności o jakich ustaleniach Pan pisze.
Powtorzę zatem, że dla osob zainteresowanych wykorzystaniem bossaAPI prowadzimy osobne, zamknięte forum na naszych stronach i tam należy kierować zapytania, uwagi, spostrzeżenia.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

none
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 09 sty 2012, 12:16

Nieprzeczytany post autor: none »

A to przepraszam, bo myślałem ze jako "chief" trzyma pan puls na wdrożeniach


kurde jestem w szoku jak łatwo mnie panowie z bossy namierzyli
juz się boje odzywać :)

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Jaki jest spread oraz swap na:
EURUSD, Wheat, Corn, Oil, Platinum ??
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Wszystkie informacje są tu:
http://bossafx.pl/fx/oferta/instrumenty/
Swap na kontraktach opartych o futures oczywiście znany jest dopiero w chwili rolowania i zależy od aktualnej różnicy w cenach kolejnych serii futures.
Tabela rolowań dla tych instrumentów, pokazująca kiedy one się odbędą:
http://bossafx.pl/fx/oferta/instrumenty/tabela_rolowan/
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

ODPOWIEDZ