Nic, że droga wyboista; ważne, że kierunek słuszny!

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wirus pisze:Bardzo lubię DAX'a, bo chodzi do bólu przewidywalnie.
Mozesz cos wiecej napisac , jakimi narzedziami sie poslugujesz ? Skalpujesz ?

P.S. Pisze tutaj bo to chyba bardziej odpowiednie miejsce .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

rabit
W zasadzie wystarcza wskaźnik Fibo wbudowany w MT4. Do tego kilka poziomych kresek i wystarczy. Mogę wrzucić ekrany, ale to tylko zmyli, ponieważ poziomy fibo są codziennie uaktualniane. Interwały: H1 i M15.
Aha, jak pisałem, nie gram DAX'em na realnym rachunku, raczej obserwuję ;)

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wirus masz na mysli ze tak samo jak na walutach ? Jest cos na co trzeba uwazac ?
Pozdro .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wirus pisze:Aha, jak pisałem, nie gram DAX'em na realnym rachunku, raczej obserwuję
Spoko , obserwujesz ale rowniez otwierasz pozycje ?
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Myślę, że DAX lepiej respektuje wyznaczone poziomy. Poza tym lepiej chodzi niż śpiące ostatnio EUR/USD ;) Jednak trzeba uważać, bo jak się rozpędzi w złą stronę, to szybko można zaliczyć MC ;) Wchodzić na odbicia lub przebicia 1-2-3 na M5 lub nawet M1 (do wejścia, nie do analizy); myślę, że ładnie to widać na obrazku poniżej.
Aha - nie otwieram pozycji; zbieram się żeby otworzyć rachunek wyłącznie na DAX'a, ale jakoś mi to średnio idzie ;) Muszę najpierw to wszystko uporządkować, bo mam bałagan - kilka rachunków u różnych brokerów, w różnych walutach...

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wirus pisze:Myślę, że DAX lepiej respektuje wyznaczone poziomy.
LT uzywasz czy tylko SR ?
Wirus pisze:Jednak trzeba uważać, bo jak się rozpędzi w złą stronę, to szybko można zaliczyć MC
Dzieki cenna uwaga .
Ja najczesciej sie skupiam wlasnie na edku i ewentualnie innych majorsach ale ostatnio chodzi mi skalp bo glowie , czesto czytalem ze DAX swietnie sie do tego nadaje dlatego pytam .

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Skalp... zależy, co rozumiesz jako skalp; 2 pipsy czy 22 ;) Jak dobrze wejdziesz w DAX'a, to bardzo szybko możesz przestawić na BE i nie zawracać sobie głowy skalpem. Ale jak źle wejdziesz, to tak samo szybko możesz wylecieć ;) Myślę, że każdą transakcję na DAX-ie powinno otwierać się z ustawionym wcześniej SL.

Z LT, jako wyznacznika wejść czy wyjść to dawno zrezygnowałem ;) Jednak używam LT czy kanałów do określenia z grubsza miejsc, gdzie będzie się coś dziać, czyli właściwie do oznaczania formacji; coś jak tutaj:

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 804#490804

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

OK dzieki za info , narazie nie mam DAXa u siebie na platformie , otworze jakies demo i sam poobserwoje .
Pozdro.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Rzadko coś piszę, ale nie ma o czym; sezon ogórkowy, na rynkach konsolidacja ;)
Chociaż coś się dało zauważyć:
- na EUR/USD trójkąt - prawdopodobne wybicie górą, zasięg ~100 pipsów; przy okazji może się zrealizować oRGR, o której pisałem wcześniej:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 085#495085
- na GBP/USD trójkąt wybity górą; jeśli się potwierdzi, to zasięg ~100 - 120, a może nawet (z przystankami) 160 pipsów.

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle ;) Trójkąty się nie zrealizowały, choć jeszcze mają szansę. Niestety, ogórki, konsola - transakcje zamknięte przez TS; zysk kilkadziesiąt pipsów, potem zjazd do BE+. A i tak +2,8% konta real, na GBP/USD, EUR/JPY i EUR/USD.

Obiecuję sobie dwie rzeczy:
- że nie będę grał w konsoli, a jak już się wpieprzę, to wezmę tyle pipsów, ile dają do pierwszego zawahania - pięć to pięć, dwadzieścia to dwadzieścia... nie będę czekał na TP ani sugerował się poziomami;
- że wywalę tę idiotyczną parę EUR/USD, bo na niej to sranie w banie, a nie granie...
Ale jakoś mi nie wychodzi :->

ODPOWIEDZ