Depth Of Market (DOM) - praktyka [CME]

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.

Czy potrafisz odczytać stan popytu i podaży z wykresu?

tak - jestem doświadczony inwestorem
6
32%
tak
5
26%
nie - jestem doświadczony inwestorem
2
11%
nie
6
32%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

DigitalSmoke pisze: Rozumiem co chcesz mi powiedzieć, ale ja nie szukam Gralla. Interesuje mnie to czy na rynku OTC może fizycznie istnieć coś takiego jak DOM, który uwzględnia wszystkie zlecenia wpływające na rynek. To wszytko.
Czy rynek OTC naprawdę jest rynkiem OTC? Czy tylko Ty i ja mamy tak myśleć? Zastanów się czyj to jest rynek i dla kogo on funkcjonuje :).

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Stforex pisze:
DigitalSmoke pisze: Rozumiem co chcesz mi powiedzieć, ale ja nie szukam Gralla. Interesuje mnie to czy na rynku OTC może fizycznie istnieć coś takiego jak DOM, który uwzględnia wszystkie zlecenia wpływające na rynek. To wszytko.
Czy rynek OTC naprawdę jest rynkiem OTC? Czy tylko Ty i ja mamy tak myśleć? Zastanów się czyj to jest rynek i dla kogo on funkcjonuje :).
Wow...to teraz mnie zaskoczyłeś.

Jeśli należy do kogoś to do największych banków.

Moja opinia na temat tzw. OTC jest taka że to mit, wygodny ze względu na to że żadna stacjonarna giełda nie żeruje na prowizji od obrotów. i to jest pierwszy główny powód takiego stanu.

A drugi jest czysto polityczny. Ciężko sobie wyobrazić żeby któreś z suwerennych państw pozwoliło na to żeby kwotowania ich waluty odbywały się fizycznie na terenie innego państwa i były przez to państwo nadzorowane.

....ale kończę już, bo piję pifko i coraz trudniej mi się pisze...

pozdrawiam i miłego weekendu.

:564:

Awatar użytkownika
RoLudlum
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 434
Rejestracja: 14 kwie 2011, 09:55

Nieprzeczytany post autor: RoLudlum »

Rynek OTC należy do Krzysztofa C, co prawda jeszcze rok temu jego właścicielem był Chuck Norris ale przegrał go w pokera z Krzysiem.


Nie rozumiem co ma być mitycznego w OTC to nie jest jakaś nibylandia gdzie spekulanci zasuwają po niebie na jednorożcach i toczą walki w ognistych rydwanach.

OTC czyli over the counter to po prostu nieregulowany żadnym prawem narodowym, międzynarodowym rynek wymiany, najbliższy w swoim zamyśle liberalnej wizji rynku. Tyle.

Nawet jeśli Goldman Sachs robi 99,999% obrotu to nie czyni go ani wla đcicielem ani prawodawca na rynku.
"Unia Europejska uznała apokalipsę 21.12.2012 za niezgodną z dyrektywą Parlamentu Europejskiego."
Deklaracja Niepodległości USA - 1337słów.
Dyrektywa UE o przewozie cukierków karmelkowych 25911 słów

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Co rozumiecie przez "rynek OTC"?

Infrastrukturę techniczną czy prawną?

Realnie "prawo pięści" na OTC ustala właściciel infrastruktury na każdym poziomie.

Awatar użytkownika
DigitalSmoke
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 598
Rejestracja: 17 gru 2011, 23:39

Nieprzeczytany post autor: DigitalSmoke »

Właściciel infrastruktury, czyli kto? Integral, Currenex itp.?

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

DigitalSmoke pisze:Właściciel infrastruktury, czyli kto? Integral, Currenex itp.?

Kolejny temat na doktorat:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 4423#94423

http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 350#483350

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
neosb
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2011, 21:36

Nieprzeczytany post autor: neosb »

jako porównanie zastosowałbym grę mmorpg silkroadonline, w której możliwym było(jest?) wcielenie się oprócz "standardowego" playera wbijającego levele, w tradera, złodzieja lub policjanta... wszystko w oprawie, jakiejśtam - nieistotne. w tym dodatkowym trybie gry trader kupował towar w jedny miejscu mapy i przewoził go pod ochroną policjantów w inne miejsce i zarabiał na różnicy... rolą złodziei było... no to na tyle z porównania.

z tego co pamiętam to temat jest o DOM, więc z tego co zauważyłem i jest powtarzane tutaj, w platformach forexowych nie ma dostepu do pełnego doma, a pytanie jest nastepujące czy gdyby był to jakie by miał wymagania techniczne i czy nie narzuciłoby to pewnych ograniczeń na cały rynek interbanku... standardowe opóźnienie i centralizacja infrastruktury. nie wyklucza to jednak zaistnienia takowej możliwości w oparciu o umowy prywatne i międzynarodowe - wszystko zależy od nakładów niezbędnych do uzyskania efektu - zysku... czyli obecnie popyt na dostęp do dom nie jest wystarczający, a moim zdaniem uczestnicy rynku walutowego raczej nie korzystają z tego narzędzia, nawet jeżeli mogą, ale czy to dlatego, że nie jest ono "pełne" - nie wiem.

wykupując dostęp do wszystkich platformy dom i łącząc je w swoim programie można, ale po co i za jaką cenę? dodam, że trzebaby mieć niezłe łącze, a i to by nie rozwiązało problemu zmiennego opóźnienia poszczególnych dostawców... z tego powstałoby coś na wzór skalpowania różnic w kwotowaniu poszczególnych brokerów ;)

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Nie da się tak, bo LP mogą się na siebie nakładać i wtedy masz częściowo powielone informacje.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Właściciel infrastruktury, czyli kto? Integral, Currenex itp.?
Pośrednio LP,ale największymi LP są BC.Z koleii z infrastruktury korzystają w większosci komercyjne :)
Jedna klika.. :lol:

Podbijam..
Jest co najmniej z 10 popularnych strategi z użyciem DOM.Kto nie zna ten d... :P
Kto wymieni dam plusa 8)
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ