Droga do zwycięstwa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Zwyciężymy?

Czas głosowania minął 14 sie 2012, 18:21

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Cały czas intensywnie myślę nad tym co ciągle pisał kerimb:

- nie ważne co było wcześniej - liczy się tu i teraz - aktualna cena - ale wg mnie nie da się całkowicie nie patrzeć na historię ceny.

Ciekawy byłby eksperyment - widzimy tylko aktualną świecę na jednym wybranym TF - np. H1 bez możliwości przełączenia na inny TF.

Nie widać żadnej historii - tylko ta jedna świeca - ciekawe czy da się coś takiego zrobić za pomocą jakiś wskaźników?

Ale zawsze by coś w pamięci zostało co by wizualizowało poprzednie świece.

Ciekawe jak by wtedy wyglądała moja gra? ciekawe jaką bym miał strategię? ciekawe - bardzo ciekawe czy to miało by jakiś sens?
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
brother
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 947
Rejestracja: 11 sie 2011, 19:55

Nieprzeczytany post autor: brother »

klonmarcin pisze: nie ważne co było wcześniej - liczy się tu i teraz - aktualna cena - ale wg mnie nie da się całkowicie nie patrzeć na historię ceny.
Kerimb też patrzył na historię inaczej nie mógłby posługiwać się chociażby kanałami czy MACD które są przecież liczone z danych na historii.
Certyfikaty i Zaświadczenia Potwierdzam rzetelność szkolenia każdy poziom. Dołącz do nas zostań autoryzowanym szkoleniowcem na terenie EU szczegóły na stronie http://piv.pivpiv.dk/

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Wątpie aby cos takiego sie udalo. Aktualna cena pokazuje w ktorym kierunku idziemy, ale na niej szukamy sygnalu w oparciu o ceny z ostatniej historii wyszukujac istotnych punktow.

tu masz koszty klimy z googla
http://galerkiwnetrz.pl/galeria/koszty.klimatyzacji

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

bartek1916 pisze:Wątpie aby cos takiego sie udalo. Aktualna cena pokazuje w ktorym kierunku idziemy, ale na niej szukamy sygnalu w oparciu o ceny z ostatniej historii wyszukujac istotnych punktow.
Po prostu moje luźne przemyślenia nt. nowych metod gry :wink:
bartek1916 pisze:tu masz koszty klimy z googla
http://galerkiwnetrz.pl/galeria/koszty.klimatyzacji
Wg tego to koszty są naprawdę niewielkie - tym bardziej, że klimy raczej nie używa się non stop cały rok.

A tutaj trochę inny temat:

http://www.liveleak.com/view?i=318_1341230382

Oglądając takie filmy i bazując na własnych doświadczeniach wyciągam wnioski, że ludzie nie boją się śmierci - gdyby tak było nikt by nie robił takich numerów - wczoraj o mało nie zabiłem na drodze człowieka, który nagle wyskoczył rowerem z bocznej drogi - zero odpowiedzialności - koleś nawet nie raczył spojrzeć czy coś jedzie. O śmierci dzieliło go jakieś 0.5metra.

A co najgorsze - za takiego debila ile by było problemów.

Wniosek jest taki - skoro ludzie tak postępują w sprawach życia i śmierci to nie ma się czemu dziwić, że tak dużo ludzi traci kasę na forex. Nic w tym dziwnego.



8)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1021
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

klonmarcin pisze:Ciekawy byłby eksperyment - widzimy tylko aktualną świecę na jednym wybranym TF - np. H1 bez możliwości przełączenia na inny TF.
Gdzieś kiedyś czytałem że ktoś grał widząc tylko jakiś wskaźnik, średnie chyba a nie widząc ceny. I tylko na tej podstawie zarabiał. Też ciekawe :)
Każdy interwał ma swojego sponsora

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.
klonmarcin pisze:Cały czas intensywnie myślę nad tym co ciągle pisał kerimb:

- nie ważne co było wcześniej - liczy się tu i teraz - aktualna cena - ale wg mnie nie da się całkowicie nie patrzeć na historię ceny.

Ciekawy byłby eksperyment - widzimy tylko aktualną świecę na jednym wybranym TF - np. H1 bez możliwości przełączenia na inny TF.

Nie widać żadnej historii - tylko ta jedna świeca - ciekawe czy da się coś takiego zrobić za pomocą jakiś wskaźników?
Pomyśl też nad inną kwestią, że nie ma świec..
Wybieracie sobie do ZL świece M5, M15, H1, H4 itd. a to jest praktycznie złudzenie i duże ograniczenie jakie daje MT4 niestety. Przecież cena jest jednym strumieniem.
Wgraj sobie inny program do analizy, np. MultiCharts lub FXCM Strategy Trader i zobacz jak ZL wyglądają na S20, M3, M7, M22, M48, M144, H2, H7 i co tyko Ci się podoba. Zobacz także jak wyglądają Twoje sygnały do zajęcia pozycji i jak buduje się świeca.

Zdziwisz się trochę :)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Mi też się wydaje że nie da się grać nie patrząc na historię :), gdzieś tam pośród dzienników 7LS kerimb się zastanawiał dlaczego odbili i mu ktoś pokazał SD który przeoczył.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
mah1y
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 669
Rejestracja: 30 sty 2011, 22:01

Nieprzeczytany post autor: mah1y »

klonmarcin pisze:
Oglądając takie filmy i bazując na własnych doświadczeniach wyciągam wnioski, że ludzie nie boją się śmierci - gdyby tak było nikt by nie robił takich numerów - wczoraj o mało nie zabiłem na drodze człowieka, który nagle wyskoczył rowerem z bocznej drogi - zero odpowiedzialności - koleś nawet nie raczył spojrzeć czy coś jedzie. O śmierci dzieliło go jakieś 0.5metra.

A co najgorsze - za takiego debila ile by było problemów.

Wniosek jest taki - skoro ludzie tak postępują w sprawach życia i śmierci to nie ma się czemu dziwić, że tak dużo ludzi traci kasę na forex. Nic w tym dziwnego.



8)
wiesz, myslalem kiedys o tym. Z moich obserwacji wychodzi ze to w krajach biednych, takich jak Polska, Rosia, Ukraina itp ludzie jezdza jak idioci.
W krajach bogatszych jest juz bezpieczniej na drodze.

Idac dalej staralem sie zrozumiec dlaczego tak sie dzieje i doszedlem do wnioskow, ze w krajach biednych ludzie malo zarabiaja -> malo maja z zycia -> nie doceniaja zycia.
w krajach bogatszych jest wyzszy standard zycia -> ludzie cenia zycie (chca jeszcze raz na wakacje pojechac, maja plany na przyszlosc itp) -> sa ostrozniejsi na drodze i na codzien.

oczywiscie sa wyjatki od reguly i w kazdym kraju trafia sie i ludzie porabani oraz bardzo ostrozni, ale z moich obserwacji wychodzi ze wyjatek potwierdza w/w regule.

dulf
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 24 kwie 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: dulf »

Dziwnie dokładnie chodzi ta cena :think:
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie spiesz się , zawsze zdążysz stracić .

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

dulf pisze:Dziwnie dokładnie chodzi ta cena Think
Konsola przed czwartkowymi wydarzeniami - nikt się nie chce wychylać.

Zablokowany