Praca na rynku walutowym

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

SEROL666 pisze:Z czasem FX staje staje się nudny jak flaczki i wtedy już nie ma zabawy
zwieksz ryzyko i zabawa powroci :wink: a napewno nie bedzie nudno

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

ugangu pisze:Consult & Trading - Krakow = TeleTrade Krakow

Krótko mówiąc:
Nic konkretnego :)

Dodano po 9 minutach:

Trading School:

1. Aby zostac traderem musisz zdobyc 2k USD w danym miesiacu.
2. Kapital poczatkowy 10k i rosnie... z tym nie ma problemu.
3. Na poczatek mozesz kupowac tylko 100 akcji danej spolki -> to jest problem bo jak tu nastukac 2k USD grajac 100 akcjami i posiadajac limit strat dziennych na poziomie 30USD :)
4. Koszt miesieczny stanowiska to okolo 400+ USD (po zostaniu traderem).
5. Prowizja od zyskow 35%.

To tak w skrocie :)
Wiem, ze post troche stary ale akura tak sie sklada, ze odbywam praktyki w TS i te 100 akcji nie znaczy, ze z nich trzeba zrobic 2k$ :) Nawet podczas praktyk ten limit jest zwiekszany tak samo jak buying power.

stodofox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:07

Nieprzeczytany post autor: stodofox »

hej Elegancko,
mógłbyś mi powiedzieć na jakich zasadach odbywa sie praktyki ?
Jakaś umowa ? 3 miesiące i koniec ? W jakim mieście odbywasz praktyki ?

Słyszałem, że w trading school jest 5 ( ! )letnia lojalka. Prawda to ?

Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

stodofox pisze:hej Elegancko,
mógłbyś mi powiedzieć na jakich zasadach odbywa sie praktyki ?
Jakaś umowa ? 3 miesiące i koniec ? W jakim mieście odbywasz praktyki ?

Słyszałem, że w trading school jest 5 ( ! )letnia lojalka. Prawda to ?
witam

dołączam się do pytania. w jaki sposób aplikowałeś na praktyki? są jakieś testy itp?

prostykoks
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 lip 2012, 22:25

Nieprzeczytany post autor: prostykoks »

Witam,

Jeśli chodzi o trading na amerykańskim rynku akcji to trochę doświadczenia mam i wiem jak to wygląda od środka.
Pierwsza rzecz: 100 akcji to jest na sam początek wraz ze wzrostem wyników i rozwojem "tradera" wzrasta też liczba akcji i kapitał do gry. Taka mała liczba akcji jest po to żeby osoba ucząca się nie traciła dużych kwot i na spokojnie mogła się przyzwyczaić do platformy i reguł panujących na rynku. W zasadzie w późniejszych etapach akcji można mieć i 4000 akcji a kapitału 5mln(kapitał nie ma znaczenia bo później firma daje Ci go ile chcesz). Co najważniejsze na sam początek dostaje się spółki które maja bardzo mały zasięg i bardzo mały obrót czyli tak zwane muły.
Dzienny stop też jest uzależniony od maksymalnej liczby akcji jakim trader handluje, ale przeważnie jest w granicach 100-200 dla bardziej zaawansowanych nawet 500, zrobienie 2000 w ciągu miesiąca jest do zrobienia ale potrzeba na to naprawdę dużo czasu tym bardziej, że na rynku 70%-75% obrotu to automaty. Sama praktyka nie wiem jak wygląda z umową, ale jak się zrobi 2000 w ciągu miesiąca to jest podpisywana umowa na zlecenie i 35% zarobionej kwoty dostaje trader do kieszeni przy większych wynikach % też jest większy. Kluczem do zrobienia tradera (są to tylko moje obserwacje) jest gra na płynnych spółkach z dużo większym zasięgiem niż spółki o których pisałem wcześniej.

Pozdrawiam

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Hej, zapomniaelm o tym temacie :) Mam nadzieje, ze jeszcze moje odpowiedzi beda przydatne.

@stodofox

Generalnie wyglada to tak: Na poczatku podpisujesz umowe o praktyki. W umowie masz zapis, ze trwaja 3 miesiace jednak jesli wybitnie by Ci nie szlo i czulbys ze to nie to nie ma problemu zeby zakonczyc je wczesniej. 3 miesiace nie oznacza tez ze jesli nei zarobisz 2k$ to konczysz praktyki. Jesli masz checi mozesz zostac dluzej. Po 3 miesiacu firma placi 20% od 500$ tym, ktorzy tradera jeszcze nie zrobili a dalej walczą :)

Praktyki odbywam w Łodzi i tak w TS jest lojalka 5 lat.

@mysje_hood

Wysłałem CV i LM, potem zostałem zaproszony na rozmowę i w zasadzie to tyle :-) Moja rozmowa trwala ok godziny. Testów zadnych pisemnych nie ma. Moze tylko obok standardowych pytan na rozmowie pare pytan o giełde typu: czy wiesz co to krótka pozycja albo co oznaczaja skróty NYSE, NASDAQ lub ile to 69x69 :) Ogolnie nic wybitnego. Wazne zebys fascynowal sie rynkami i mial "zajawke"

Awatar użytkownika
GosiaM
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 25 cze 2012, 10:18

Nieprzeczytany post autor: GosiaM »

A ja mam pytanie: kończyłeś studia, jakies kursy w tym kierunku? Czy po prostu sam się interesowałeś? i czy praktyki są płatne? i masz pewnosć, że zostaniesz na dłużej?

Elegancko
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 14 lut 2012, 15:01

Nieprzeczytany post autor: Elegancko »

Gosia nie studiowalem nic co jest zwiazane z tradingiem. Nie jest to konieczne zeby byc dobry traderem :) W biurze sa osoby ktore konczyly ekonomie oczywiscie (watpie zeby wiedza ze studiow im sie przydala) ale masa tez ktora skonczyla/konczy inne kierunki typu fizyka, socjologia lub na studiach nie byla w ogole. Praktyki sa oczywiscie bezplatne. Po 3 miesiacach generalnie da sie stwierdzic samemu czy mamy do tego talent czy nie wiec generalnie jesli komus nie idzie to odchodzi po 3-6 miesiacach.

Awatar użytkownika
GosiaM
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 25 cze 2012, 10:18

Nieprzeczytany post autor: GosiaM »

Ciekawe... :) myślisz, że studia ekonomiczne nie ułatwiają pracy jako trader? i czy musiałeś mieć dużą wiedzę, żeby Ciebie przyjęli? dużo było chętnych?
przepraszam, trochę tych pytań :)

Songo89K
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 674
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:48

Nieprzeczytany post autor: Songo89K »

Gosia tematów odnośnie studiów jest dziesiątki.
Jak chcesz zaginać kasjerkę w sklepie że Ci źle wydawała to również możesz iść na studia,będzie Ci ŁATWIEJ,ale czy warto tracić pieniądze,CZAS,nerwy,przy okazaji zawalając sobie głowę przedmiotami które Cię nie obchodzą-to inna sprawa.

Odnośnie wiedzy,napisał jakie były pytania "Moze tylko obok standardowych pytan na rozmowie pare pytan o giełde typu: czy wiesz co to krótka pozycja albo co oznaczaja skróty NYSE, NASDAQ lub ile to 69x69"

Wszystko jasne,poza tym próba nic nie kosztuje,spróbuj nie wyjdzie,będziesz wiedziała z czego się podszkolić i spróbujesz ponownie.

ODPOWIEDZ