Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Ink.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2143
Rejestracja: 19 sie 2011, 23:05

Nieprzeczytany post autor: Ink. »

Mateusz pisze:No tak tylko przelec tyle stron i szukaj jednego skrótu. Taki słownik fajna sprawa by była.
forex ma tyle pojęć ze każdy slownik prędzej czy później będzie miał tyle stron, zauważ że tamten słowniczek tez kiedyś miale jednego posta ;)

Awatar użytkownika
Mateusz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:37

Nieprzeczytany post autor: Mateusz »

No tak ale fakt faktem przydało by się takie coś:) Np co jakiś czas edytować pierwszego posta i dopisywać tak pojęcia.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

winer pisze:1. Czy maja jakis elektroniczny system do ktorego wbijaja zlecenia
API interbank.. platforma nie ma zbytnio znaczenia bo niektore banki maja swoje.. ale przykladowo Routers Bloomberg.
winer pisze:2. czy wchodzace zlecenia maja podana swoja cene i na jakiej zasadzie jest ona ustalana oraz w jaki sposob jest zmieniana
Sami sobie kwotują (bank 2 bank) lub wystawiają oferty
winer pisze:3. kto sie zajmuje wrzucaniem tych zlecen
dilerzy :D
winer pisze: 4. aby ustalac cene musza miec podglad na popyt i podaz czyz nei??
tak i nie.. tak jak ty w kantorze mozesz kupic po gorszej..tak tez diler moze luzem wziac jak mu sie widzi o ile ktos sie zgodzi
winer pisze:5 czy czy przeciwstawne zlecenia dopasowuje ze soba jakis system czy tez jest to trader jak to krok po kroku wyglada
Jest matchowanie. jest wiele form.. np by fon and potwierdzenie w systemie. Albo czat i potwierdzenia komendami jakby irc/czat.
6 jak wyglada przeplyw gotowki. czy banki maja takie rezerwy aby pokryc zapotrzebownaie
Izba rozliczeniowa.. CLS itd itp
7.czy wszyscy moga kwotowac tzn czy przeciatny urzytkownik podpiety pod ECN rzeczywiscie kwotuje swoja transakcje
Nie.. w zasadzie ECN to taki mit dla przecietnych..
W GS,UBS mozesz kwotowac jako niby detal.. ale bariera jest mega.
winer pisze:i jak jest z przeplywem gotowki w takich transakcjach spekulacyjnych skoro czas realizacji do 2 dni(spot)
kwestia izb rozliczeniowych.. info o 2dniach jest przestarzale zdaje sie.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

reptile pisze:w zasadzie ECN to taki mit dla przecietnych
Mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Nie zgadza mi się to, co mówią o ECN z tym, co widzę ;-) No i zawsze chciałem wiedzieć, kto ustala spread i kto na nim zarabia, skoro ECN się tego wypiera...

Walek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 10:03

Nieprzeczytany post autor: Walek »

Dzień dobry!

Mam takie pytania:
1. Inwestując małą kwotę w forex (5 tys) przy małym ryzyku i jeszcze mniejszym doświadczeniu jakiego % zysku się spodziewać
2. Czy są jakieś domy maklerskie gdzie rachunek demo można założyć ustalając tak niska kwotę?
3. DM BZ WBK posiada ofertę dla osób od 18-26, w inne domy też posiadają taka ofertę? Jakie domy maklerskie polecacie dla początkujących.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10000
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Walek pisze:1. Inwestując małą kwotę w forex (5 tys) przy małym ryzyku i jeszcze mniejszym doświadczeniu jakiego % zysku się spodziewać
Można napisać tu zarówno -100% jak i +1000%. Bardzo indywidualna kwestia zależna od umiejętności, ryzyka na jakie się godzisz, warunków rynkowych itd. itp.
Walek pisze:2. Czy są jakieś domy maklerskie gdzie rachunek demo można założyć ustalając tak niska kwotę?
Jest ich dość sporo. Dominującą platformą jest MetaTrader 4, gdzie na demie możesz sobie wpisać dowolną kwotę, nawet 1 USD, tylko inna sprawa, że się z nią nic nie zrobi ;).
Walek pisze:3. DM BZ WBK posiada ofertę dla osób od 18-26, w inne domy też posiadają taka ofertę? Jakie domy maklerskie polecacie dla początkujących.
Brokerów jest cała masa i na ogół prowadzenie konta jest bezpłatne. Konto możesz otworzyć samodzielnie jeśli masz powyżej 18 lat i nie ma z tym problemu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Walek pisze:1. Inwestując małą kwotę w forex (5 tys) przy małym ryzyku i jeszcze mniejszym doświadczeniu jakiego % zysku się spodziewać
Jeśli nie masz doświadczenia, to raczej spodziewaj się straty; pytanie w jakim czasie ;-) To jest normalna droga - w zasadzie każdy musi złożyć daninę Wielkiemu Forexowi; potem dopiero drogi się rozchodzą i niektórzy, bardzo nieliczni, zaczynają zarabiać.

Jeśli chcesz otworzyć realny rachunek, to z jak najmniejszą kwotą, np. $100 i graj na mikrolotach. Szkoda tracić bez sensu i paść tych, którzy mają za dużo, lecz ciągle im mało ;-)

Awatar użytkownika
temal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:07

Nieprzeczytany post autor: temal »

1. Inwestując małą kwotę w forex (5 tys)

Poleciłbym najpierw na demo spróbować, przeczytac kilka książek, przeglądac forum, później wpacić 500 zł jeżeli jesteś w stanie na nauke wydać 5000 to nie ma problemu i grac 0.01 lot. Zyski przyjdą z czasem jeżeli jesteś cierpliwy. Jeżeli nie jestes to lepiej idź do kasyna przynajmniej sie rozerwiesz za te pieniądze...
Wszyscy mi to doradzali ale oczywiście nie posłuchałem :) Podobno 5% ludzi tu zarabia musisz wziąc to pod uwagę :)

Walek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2012, 10:03

Nieprzeczytany post autor: Walek »

temal pisze:1. Inwestując małą kwotę w forex (5 tys)

Poleciłbym najpierw na demo spróbować, przeczytac kilka książek, przeglądac forum, później wpacić 500 zł jeżeli jesteś w stanie na nauke wydać 5000 to nie ma problemu i grac 0.01 lot. Zyski przyjdą z czasem jeżeli jesteś cierpliwy. Jeżeli nie jestes to lepiej idź do kasyna przynajmniej sie rozerwiesz za te pieniądze...
Wszyscy mi to doradzali ale oczywiście nie posłuchałem :) Podobno 5% ludzi tu zarabia musisz wziąc to pod uwagę :)
Oczywiście chce zacząć od dema i nauki, ale chce wiedzieć czy jak przez okres nauki odłożę 5 tys może mniej jest sens inwestować taka kwotę. To nie ma być zaraz już 3-4 miesiące chce na to poświecić. Wiem że za ten czas nie będę wiedział wszystkiego. Ale zawsze moja wiedza będzie większa niż obecnie, a czas poświęcony na naukę, zaprocentuje w przyszłości.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Nieprzeczytany post autor: personov »

Walek pisze:małą kwotę w forex (5 tys)
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że na forex jest tzw. lewarowanie. W związku z tym 5000 PLN to wcale nie taka mała kwota. Przy najbardziej popularnym lewarze ( 1:100 ) to tak jakbyś grał kwotą pół miliona.
Jeśli ktoś wpłaci 300 PLN, a też jest to możliwe, to można mówić, że to jest mało.

Dodano po 2 minutach:

Poza tym nie musisz szukać banku z siedzibą, czy domu maklerskiego po to by założyć konto do gry. Jest całe mnóstwo brokerów, gdzie konto zaklada się w sposób wirtualny, bez chodzenia do banku.
Solą życia jest kasa.

ODPOWIEDZ