System MAX - reaktywacja WATEK MODEROWANY

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 775
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

ok zrobiłem screen'a dla potomnych trzymaj sie
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Witam,

Na prośbę GModa dokonam podsumowania eksperymentu:

Eksperyment zacząłem dnia 15.06.2011 r ze stanem konta 496,20 EURO ( screen w załączniku - start.jpg)
Na dzień dzisiejszy tj 30.08.2011 r stan konta wynosi 586,50 EURO ( screen w załączniku - koniec.jpg )

Przyrost kapitału wyniósł ~18,20 % przy ryzyku w granicach 0,1% na trejd ( czasem zdarzało się 0,5% ). Liczba dni w których tradowałem = 21
Biorąc pod uwagę bardzo niskie ryzyko na 1 transakcję wynik 18% uważam za rewelacyjny. Lot nie był zwiększany przez co wraz ze wzrostem depo malały też procentowo zyski.
Łatwo sobie przeliczyć ile wyniósł by zysk przy stosunkowo większych pozycjach. Niech każdy zainteresowany przeliczy to względem swojego MM.


Średni SL zmieścił się poniżej 10 pips. Największe TP przy tym skalpie to ~100 pips w dokładnie 11 minut. Średnio wychodziło powyżej tych 10.
Skuteczność ponad 60% aczkolwiek jeżeli miałem tylko paręnaście minut brałem trejdy o wysokim stopniu ryzyka. Przez co zaliczyłem kilka niepotrzebnych SL.


Jednocześnie chciałem powtórzyć że ze względu na splot wydarzeń jaki nastąpił w moim życiu nie byłem w stanie poświęcać na forex więcej jak parę godzin tygodniowo. Musiałem zejść na bardzo niskie tfy ostro skalpując co automatycznie wiązało się z niższym uzyskiwanym zyskiem.
Nadal nie mam czasu natomiast wiem jedno - będę używał systemu Zbyszka na parze eu.

Tak więc na pytanie czy systemem max można zarabiać odpowiadam :
Tak, ja potrafiłem nim zarabiać. Czy będziesz potrafił Ty ? Tego nie wiem.

Czy polecałbym go nowicjuszom :
Tak, o ile potrafi przestrzegać zasad, być cierpliwym i nie przelewarowywać pozycji.

Czy polecałbym go osobom siedzącym już w temacie:
Jeżeli nie masz pomysłu na grę warto spróbować. Być może ten system Ci przypasuje.

Lepiej zarabiać nawet mało ale zarabiać, niż ciągle tracić.
Przypominam także że system musi zgrywać się z grającym - jeżeli komuś nie będzie odpowiadał system max to na siłę nie zarobi...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2011, 21:38 przez Cyb, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

moze w koncu zicmar odpocznie od nagonki ;) a jest szansa zeby reszta szkolacych sie wypowiedziala ??

Pozdro

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Ja z perspektywy czasu mogę tylko dodać że sam pomysł na grę jest bardzo dobry. Moim skromnym zdaniem brakuje w nim trochę czytelnych zasad dotyczących przede wszystkim wyjścia z pozycji i w tym temacie trzeba trochę samemu popracować, dograć pewne schematy albo wypracować jakąś regułę. Sam Zbyszek nauczycielem jest dobrym, może podczas nauki "live" wygląda to trochę gorzej ale nie mogę powiedzieć złego słowa na sposób w jaki wytłumaczył mi swoją wizję średnich na historii. Sama koncepcja jest dość prosta więc raczej nikt nie powinien mieć problemów z przyswojeniem jej. Nie wiem jak to wygląda teraz i czy Zbyszek "odkrył" jeszcze jakieś setupy ze średnich ale od siebie dodam, że system posiada spory niewykorzystany potencjał. Dzisiaj czyli po ponad kwartale od odbycia szkolenia wiedzę i spojrzenie na średnie oceniam jako bardzo dobrą jednak system, który ja poznałem - z uwagi na to co napisałem wyżej - oceniam na + dostateczny. Mogłoby być lepiej, bo średnie jako narzędzie mają znacznie większy potencjał niż ten, który swoimi wynikami udokumentował Cyb. Pozdrawiam i życzę powodzenia tak Zbyszkowi jak osobom, które będą się uczyć / używają "Systemu MAX".
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

Cyb, to rzeczywiście świetny wynik, gdyż z moich przybliżonych obliczeń wynika (problem z tą grą za 0,5% depo) , że przez te 21 dni handlu robiłeś średnio około 70/80 pipsów, co nie da się ukryć jest wynikiem bardzo dobrym.

Może masz jakąś statystykę lub mniej więcej pamiętasz, ta ilość pipsów była gromadzona raczej głównie przez 10/15 pipsowe skalpy , czy dłuższe zagrania ?
Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że jednak było to zwykle parę mniejszych transakcji, a tylko czasami coś większego.
Dlaczego pytam, mianowicie interesuje mnie R:R jaki udało Ci się osiągnąć.

akrapovic
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 11 sie 2011, 13:57

Nieprzeczytany post autor: akrapovic »

Witam ponownie.
Tak jak pisałem ostatnio zajmuje się wykorzystaniem systemu Zbyszka do skalpingu na wykresach sekundowych. Postanowiłem pokazać wam mój dzisiejszy Position Report wraz z wykresem minutowym. Czas na mojej platformie jest przesunięty względem polskiego o -2h.

Chciałbym zaznaczyć, że wszystkie pozycję zyskowne i część stratnych zostały podjęte na podstawie sygnałów systemu natomiast dwie lub trzy pozycje stratne wynikają z mojego nieopanowania nerwów także zapewniam was, że w kilku przypadkach można było zrobić to dużo lepiej.
Drugą ważną kwestią jest też to, że w prezentowanym okresie nie wchodziłem w każdym systemowym miejscu ponieważ od rana ciągle coś odrywa mnie od komputera ;).

Realnie szacując moje możliwości i możliwości systemu w połączeniu z wykresami sekundowymi szacuje na ok 50 pipsów (min. 30) dziennie przy grze od 7:00 do 17:00.

Pozdrawiam i zyczę udanych transakcji ;)

Mateusz Gronkowski

Załączniki:
http://imageshack.us/photo/my-images/809/24087361.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/204/11808085.jpg/

PS Generalnie coraz bardziej przekonuje się do gry polegającej na wejściu w pozycję na parę sekund, złapaniu paru pipsów i wyjściu, a następnie powtórzeniu tego kilkanaście razy dziennie. Dlaczego? Ano dlatego, że taki
system sprawdzi się zarówno podczas wyraźnych trendów jak i w okresach konsolidacji z jakimi mieliśmy do czynienia chociażby ponad tydzień temu.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Ano dlatego, że taki
system sprawdzi się zarówno podczas wyraźnych trendów jak i w okresach konsolidacji z jakimi mieliśmy do czynienia chociażby ponad tydzień temu.
Pożyjemy - zobaczymy kiedy zacznie Cię męczyć taka gra i otwieranie pozycji co chwilę :wink:
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

Słuchaj Konrad, korzystałeś z mojego szkolenia, ja mam bardzo dobre zdanie o Tobie, natomiast zdajesz sobie bardzo dobrze sprawę, bo znasz ten system, że działa on praktycznie na kazdym TF, Ty wybrałeś drogę trejdowania na wyzszych TF z obciążeniem psychicznym na każdą korektę, natomiast zdecydowana wiekszość osób, które poznałem ( sam sie do nich zaliczam ) ma problemy z utrzymaniem pozycji przy każdej korekcie, sledzenie ceny na wykresach sekundowych eliminuje ten czynnik i pozwala bez obciążeń psychicznych wyciągnąć dosłownie wszystko co da rynek, jak zaczniesz grać naprawdę dużą kasą, byc może docenisz ten aspekt i wtedy zobaczymy co jest bardziej męczące. I jeszcze jedno, ponieważ w momencie, kiedy poznawałeś ten system ja jeszcze nie brałem pod uwagę trejdowania na wykresach sekundowych, proponuję o kontakt ze mną, być może wtedy zmienisz zdanie na to co bardziej obciąża psychicznie.
pozdrawiam
Zbyszek
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Zbyszek, mam o Tobie równie dobre zdanie co Ty o mnie, co zresztą wyraziłem powyżej. Wpadłeś na świetny pomysł ze średnimi i niejako przekułeś swoje porażki w system z ogromnym potencjałem, który imo choć jest trochę niewykorzystany to koniec końców pozwala zarabiać. Jest to prawda, że system działa na wszystkich TF-ach i oczywiście nie chciałbym tego podważać. Mnie tradeowanie na niskim TF-ie (w moim przypadku było to M1) zupełnie nie przekonało. Osobiście spokojniej się czuję na M5 i wyższych TF-ach, ale to ja. Mnie męczyło psychicznie ciągłe otwieranie pozycji na M1 i znam kilka osób, które po czasie doszły do podobnych konkluzji więc jedynie ostrzegam :wink:

Co do gry na tickach i Twojej propozycji to jak najbardziej jestem na nią otwarty. Namiar na siebie mamy więc z kontaktem nie będzie problemu. Ja w czwartek mam egzamin na prawo jazdy więc póki co jestem bardziej oddany nauce testów ale myślę że w okolicach czwartku czy piątku wyświetlę się tam u Ciebie na skypie i chętnie pogadam.

Pozdrawiam.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

zicmar
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, 08:34

Nieprzeczytany post autor: zicmar »

ok, czekam na kontakt, natomiast jeszcze jedna kwestia, moja oferta gry na wykresach sekundowych jest skierowana głównie do takich osób jak ja, czyli z obciążeniem psychicznym, ze strachem, że cena gdzieś nam odjedzie w przeciwnym kierunku bez naszej kontroli i stracimy kasę, że sie wahamy czy odpalić pozycję, czy nie, że sie wahamy trzymac dalej, czy zamknąć, czy zdajesz sobie sprawę ile osób ma tego typu problemy? A wbrew pozorom wykresy sekundowe są do opanowania dla każdego, dla mnie przynajmniej jest to dużo łatwiejsze niż przetrzymywanie kilkunasto- czy kilkudziesięciopipsowych korekt i wbrew pozorom nie mu tutaj chaotycznego miotania sie po rynku, tylko bardzo przemyślane wejścia i wyjścia z pozycji, tylko w nieco mniejszej skali
Pozdrawiam
Naucz się jak działają średnie a wtedy zrozumiesz zachowanie ceny

Zablokowany